Koca yürekli Beril

Samsun Bahçeşehir Koleji üçüncü sınıf öğrencisi Beril Naz Bülbül, yaz tatili boyunca kendi imal ettiği toka, yakı, kolye ve bileklik gibi aksesuarları yaz sonunda satarak elde ettiği geliri, Mehmetçik Vakfı Samsun Temsilciliği’ne bağışladı. 

Koca yürekli Beril

Samsun’da üçüncü sınıf öğrencisi olan Beril Naz Bülbül, yaz tatili boyunca boş durmayarak tamamen kendi işçiliğiyle ürettiği takıları satıp elde ettiği geliri Mehmetçik Vakfı Samsun Şubesi’ne bağışladı. Gazete Gerçek’e konuşan Beril Naz Bülbül’ün babası Fatih Bülbül, “Kızımla bir anlaşma yaptık. Geçen yılların yaz tatillerini iyi değerlendiremediğimiz konusunda anlaşma sağladık. Ne yapabiliriz diye düşünürken böylesine yürekli bir proje geldi aklımıza. Öncelikle akıllı telefon ve tablet gibi sanal oyuncaklarımızı bu yaz bir kenara bıraktık. Sonrasında ise kızım Beril’e takı, toka, bileklik gibi malzemeleri üretmesi için Mecidiye çarşısından ve Antalya turistik çarşılarından boncuk, ip ve değişik taşlar satın aldım. Kızım ise yaz tatili boyunca bu malzemelerden takı yaptı. Bu takıları ise yaz sonu geldiği için sattık ve elde edilen geliri Mehmetçik Vakfı Samsun Şubesi’ne bağış olarak verdik. Mutlu ve gururluyuz” dedi. 

ALBAY UZUN: ‘HERKESE ÖRNEK OLMALI’ 

Yaz tatillerinde ürettiği takıları satarak elde ettiği geliri Mehmetçik Vakfı’na bağışlayan ilkokul üçüncü sınıf öğrencisi Beril Naz Gündüz’ün kendilerini hem gururlandırdığı hem de duygulandırdığını kaydeden Mehmetçik Vakfı Samsun temsilcisi Emekli Albay Bülent Uzun ise şöyle konuştu: “Bu yaşta bir yavrumuzdan böyle bir davranış görmek, ülkemizde özlediğimiz ve beklediğimiz bir tablodur. Üçüncü sınıf öğrencisi olan Beril kızımız Mehmetçik Vakfı Samsun şubesinin guru kaynağı olmuştur. Öncelikle kendisine, annesine ve babasına böyle güzel bir evlat yetiştirme gayretinde olduklarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Herkese örnek olmaları dileğiyle, sağ olsunlar.” 

Serhat TÜRK 

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2017, 10:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER