KKTC'li Çocuklar Ata Topraklarında

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti topraklarında hayatlarını sürdüren çocukları makamında ağırlayan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Ata topraklarını gören, öğrenen çocuklar, büyüklerinin ne mücadeleler ile bugünlere geldiklerini daha iyi anlıyor" dedi

KKTC'li Çocuklar Ata Topraklarında

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok KKTC Karadeniz Kültür Derneği aracılı ile Samsun şehrine ziyarete gelen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde yaşamlarını sürdüren çocukları makamında ağırladı. Samsun şehrinin tarihini araştırmak, şehrin tarihi dokusunu incelemek için Samsun'a gelen Kıbrıslı çocuklar İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok tarafından karşılandı. Çocuklar ile yakından ilgilenen Başkan Tok miniklere İlkadım İlçesinin tarihini anlatarak ilçenin önemi hakkında detaylı bilgi verdi. Gerçekleşen ziyarete KKTC'li miniklerin yanı sıra KKTC Karadeniz Kültür Derneği Genel Başkanı Baki Aygün ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

 

İLKADIM'A HAYRAN KALDILAR

Samsun'a gelen Kıbrıslı çocukların şehirden etkilendiğini belirten ve şehir turu için otobüs tahsis eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok'a teşekkür eden KKTC Karadeniz Kültür Derneği Genel Başkanı Baki Aygün," KKTC Karadeniz Kültür Derneği olarak gerçekleştirdiğimiz bu önemli turumuzda bizleri yalnız bırakmayan ve desteklerini esirgemeyen İlkadım Belediye Başkanımız Erdoğan Tok'a teşekkürlerimizi sunuyoruz. KKTC Karadeniz Kültür Derneği olarak Karadenizli ailelerimizin çocuklarını Samsun şehrimize getirdik. Bu gezide ki amacımız çocuklarımızın ata topraklarını görmesi, tarihi bilmesi idi. Çocuklarımız tarihi dokusu ile şehri aydınlatan İlkadım ilçemizi oldukça çok sevdiler ve etkilendiler. Tekrar İlkadım Belediye Başkanımız Erdoğan Tok'a çocuklarımız ve  derneğimiz adına teşekkür ediyoruz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER