Kızılırmak Üniversitesi hedefine kilitlendik

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, “Ortak akıl ve kolektif vizyon ile oluşturduğumuz 5 ana hedefimizden birisi Bafra Kızılırmak Üniversitesidir. Bafra olarak bu hedefe kilitlendik” dedi. 

Kızılırmak Üniversitesi hedefine kilitlendik

Bafra Belediye Başkanı Zihni yaptığı açıklamada, “Samsunumuz 1 milyon 300 bin nüfusu 9 bin 500 kilometre kare yüzölçümü ile büyük bir şehirdir. Merkezde yer alan ilçeleri ile 17 ilçeye sahiptir. Bafra merkez hariç Samsunumuzun en büyük ilçesidir. OMÜ ise Samsunumuzun can damarıdır. Ondokuz Mayıs Üniversitemiz bünyesinde merkezde ve ilçelerimizde 20 fakülte 5 enstitü, 13 meslek yüksekokulu, 3 yüksekokul bulunmaktadır. Üniversitemizde 2017-2018 öğretim yılında 56 bin 369 öğrencimiz eğitim görmektedir. Bu hepimizin onurudur, üniversitemizin başarısıdır. Üniversitemizin bu büyük başarısını Bafra Kızılırmak Üniversitesini de oluşturarak devam ettireceğine inancım tamdır. Samsun bu şekilde üniversite sayılarını artıracak, Ondokuz Mayıs Üniversitemiz, eğitimin lokomotifi Samsunumuz ise ilçeleriyle beraber üniversite şehri olacaktır. Bafra Üniversitesi Samsunumuzun akademik ve eğitim güçlerinden biri olacaktır” ifadelerini kullandı. 


Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin açıklamalarına şöyle devam etti: “Üniversitemizin 20 fakültesinden ikisi 13 meslek yüksekokulundan da ikisi Baframızdadır. 4 okulumuzda bin 56 öğrencimiz eğitim görmektedir. İlçemizde iş adamı Kaya Aşcı tarafından OMÜ bünyesinde Turizm Fakültesi kurulmuştur. 264 öğrencimiz eğitim almaktadır. İşletme Fakültesi binamız için de çalışmalar başlamıştır. Bu fakültemizin binası da Akif Arslan ve Arslan ailesi tarafından yapılacaktır. Kısacası 2010 yılında Bafra için hepimiz platformu sivil inisiyatifi ile başlayan, tüm sivil toplum kuruluşlarımızın, iş adamlarımızın, mülki idare kademelerimizin, basınımızın, oda ve derneklerimizin destek ve katkıları ile önemli bir noktaya geldik. Her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu çalışmaların her safhasında bulunmaktan da ayrıca mutluyum. Bu gelinen noktada bakanlarımız, milletvekillerimiz bakanlar kurulumuz, il ve ilçe başkanlarımız YÖK ve Ondokuz Mayıs Üniversitemizin rektörleri, akademik ve idari kadroları önemli destekler vermiştir. Her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberliğin, aynı hedef etrafında birleşmenin çok önemli sonuçlarını aldık.”


Başkan Şahin açıklamalarını şöyle tamamladı: “Geldiğimiz noktayı yine hep beraber Bafra Kızılırmak Üniversitesine taşımak istiyoruz. Bunun için ilçemizde ortak hedef, heyecan, arzu ve istek vardır. Bu konuda Bafralılar kararlıdır. Bunun için el birliği ile çalışmaya devam edeceğiz. İşletme Fakültemizde çalışmalar büyük bir hızla devam etmektedir. Çalışmaları da yakından takip ediyorum. Yerinde incelemelerde bulunuyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER