Kızılırmak Deltası Foto Safari'de kazananları belli oluyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Samsun Kızılırmak Deltası Koruma ve Geliştirme Birliği (SAMKUŞ) tarafından düzenlenen "Kızılırmak Deltası Foto Safari"nin ardından değerlendirme toplantısı yapıldı.

 Kızılırmak Deltası Foto Safari'de kazananları belli oluyor

Samsun Kızılırmak Deltası’nda 14-15 Ekim 2017 tarihlerinde 118 kişinin katıldığı "Kızılırmak Deltası Foto Safari"de 78 kişinin çektiği 320 fotoğraf toplantıda değerlendirilecek.

Fotoğraflar; Adnan Ataç, Ata Yakup Kaptan, Kamil Öge, Özden Sağlam, Sanem Arıkan, Şenol Kocatepe, Tansu Gürpınar, Vedat Soğukpınar, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu Temsilcisi Abdullah Sezgin'in katılımıyla değerlendirecek. Değerlendirme neticesinde; birinciye 4 bin TL, ikinciye 2 bin TL, üçüncüye bin TL ve 5 kişiye 500 TL mansiyon ödülü verilecek. 42 fotoğraf da sergileme için seçilecek. Ödül töreni ve fotoğrafların sergilenmesi 2 Şubat 2018’de gerçekleştirilecek. Fotoğraf yarışmasında dereceye girenler yarın internet ortamından açıklanacak. 


Samsun Büyükşehir Belediyesinde gerçekleştirilen değerlendirme toplantısına Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz da katıldı.

Toplantıyla ilgili bir konuşma yapan Başkan Yılmaz, "Samsun Kızılırmak Deltası Sulak Alan ve Kuş Cenneti'ndeki yaban hayatı, doğal varlıkları ve peyzaj güzelliklerini fotoğraflar ile ölümsüzleştirmek, doğal, estetik ve biyoçeşitlilik değerlerinin farklı bakış açısı ile ortaya konması, habitatların ve biyolojik çeşitliliklerin birbirleriyle ilişkilerinin fotoğrafçı bakış açısıyla tespit edilerek tanıtımının yapılması amacıyla SAMKUŞ’la birlikte Samsun Kızılırmak Deltası’nda 14-15 Ekim 2017 tarihlerinde 'Kızılırmak Deltası Foto Safari' yarışması düzenledik. Yarışmamıza 15 farklı ilden toplam 118 fotoğrafçı katıldı. İlimiz dışında yarışmaya; Giresun, Sinop, Ankara, Trabzon, Çorum, Kastamonu, İstanbul, Ordu, Sivas, Nevşehir, Antakya, İzmir, Konya ve Hakkari illerinden katılım oldu. 78 katılımcı yaklaşık 320 fotoğrafını değerlendirmek için göndermiştir. Değerlendirme kurulumuzun tarafından fotoğrafların değerlendirilmesi neticesinde; birinciye 4 bin TL, ikinciye 2 bin TL, üçüncüye bin TL ve 5 kişiye 500 TL mansiyon ödülü verilecek. 42 fotoğraf da sergileme için seçilecektir. Ödül töreni ve fotoğrafların sergilenmesi 2 Şubat 2018 de olacaktır. Dünya sulak alanları gününde ödül töreni ve ülkemizin muhtelif şehirlerinde sergiler açılacaktır" dedi.

Yılmaz; "Deltadaki gecekondu ile mücadele ettik. Orada 300'e yakın villa vardı. Yani deltanın içine villa kent yapmışlar, asla affedemiyorum onları. Bu kenti oradan kaldırdık. Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nin UNESCO'nun dünya mirası içine girmesi için mücadele ettik ve geçici listeye girdik. Şimdi asıl listeye girmesi için çalışıyoruz. Bu kadar büyük uğraş verdiğimiz yerde kaçak avcılığa izin vermeyiz. Zaten jandarma orada görevini yapıyor, aldığımız önlemlere rağmen halen kaçak avcılık olursa gereğini yaparız." açıklamasında bulundu.

İHA- AA

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2017, 13:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER