Kitaptan elde edilen gelir şehit ailelerine dağıtıldı

Yazdığı kitabın satışından elde edilen gelirini Samsun ve İlçelerindeki şehit ailelerine bağışlayan Samsunlu gurbetçi İşadamı Durmuş Doğan’ın isteği yerine getirildi.

Kitaptan elde edilen gelir şehit ailelerine dağıtıldı

SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş, SAMKON Avrupa Temsilcisi ve Samsunlu Gurbetçi işadamı Durmuş Doğan’ın geliri Samsunlu şehit ailelerine bağışlanan Kara Leke isimli roman satışından elde geliri tespit edilen şehit ailelerine dağıttı.
Çalışmalar kapsamında Havza’ya gelen SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş ve Genel Başkan Yardımcısı İrfan Doğan Muharip Gaziler Derneği Havza Başkanlığını ziyaret ettiler.
Muharip Gaziler Derneği Havza Başkanlığını Havza’da Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Başkan Yardımcısı Ömer Büyük ve Muharip Gaziler Derneği Havza Başkanı Harun Saat ile bir süre görüştü ve Şehit Polis Memuru Recep Şahin’in abisi Sait Şahin’e Durmuş Doğan’ın kitabı ve kitap satışından elde edilen gelirin bir kısmı kendisine verildi.
Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş, Genel Başkan Yardımcısı İrfan Doğan ve Muharip Gaziler Derneği Havza Başkanı Harun Saat daha sonra Şehit Jandarma Er Mahmut Köksal’ın annesi Hacer Köksal’ı ziyaret ederek Durmuş Doğan’ın kitabı ve kitap satışından elde edilen gelirin bir kısmı kendisine verildi.
Gümüş Havza Belediye Başkanı Murat İkiz’e Durmuş Doğan’ın geliri Samsunlu şehit ailelerine bağışlanan Kara Leke isimli kitabından hediye etti.
SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş hassas davranışı neden ile Durmuş Doğan’a teşekkür ederek; “Bu topraklarda yaşamanın bedeli bu olsa gerek. Hiçbir zaman şehidimiz eksik olmadı. Bizlere düşen her zaman şehit ailelerimizin yanında ve destek olmak. Durmuş kardeşimde yazdığı kitabın geliri ile Samsunlu destek olmak istedi. SAMKON ailesi olarak bizde kardeşimize yardımcı oluyoruz. Biliyoruz devletimiz şehit ailelerimize sahip çıkıyor. Bizler bir aileyiz ve yapılan bu yardım değil sadece aile bireylerimize destektir. Tüm şehitlerimize Allah rahmet eylesin.”dedi.
Şehit Annesi Hacer Köksal ise açının hiçbir zaman azalmadığını belirterek; “Tamam acımız var ama dayanma gücümüzde var. Biliyoruz ki bizler mükafatımızı daha sonra göreceğiz. Sizlerin bizleri ziyaretleriniz ve destekleriniz bizim gücümüze güç katmakta.” Dedi.
Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ise SAMKON Başkanı Gümüş ve İşadamı Doğan’a teşekkür ederek; “İşadamımıza örnek davranışa, SAMKON Başkanımıza ise bu gelirin dağıtılmasında göstermiş olduğu hassasiyet için teşekkür ederim. Bizlerin can güvenliği ve bu topraklar için şehit olmuşların emanetlerine sahip çıkmak bizler için bir onurdur. Bu vesile ile tüm şehitlerimizi saygı ile anıyor ve hepsine Allah’tan rahmet diliyorum.” Dedi.
Muharip Gaziler Derneği Havza Başkanı Harun Saat ilçedeki şehitler hakkında Gümüş’e bilgiler vererek; “Sizlerin şahsında Durmuş beye göstermiş olduğu hassasiyetten ötürü teşekkür ederim.” Dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER