Kırsal kalkınmayı geliştireceğiz

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Kırsal kalkınmadaki gelişmeyi artırmak için daha çok çaba harcayacağız” dedi

Kırsal kalkınmayı geliştireceğiz

Kırsal kalkınmada yapılan çalışmaları yeterli bulmadığını kaydederek özeleştiri yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ekilebilir tarımsal ürün kabiliyeti yüksek olan Samsun’da, tarımsal dinamiklerin hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi.

‘TARIMSAL DİNAMİKLERİ DAHA FAZLA GELİŞTİRMELİYİZ’

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, “‘Tarımsal kalkınma ve kırsal kalkınma işi, merkezi hükümetin işidir’ diyen bakışa farklı bir bakış getirmemiz gerektiğini düşünüyorum. Ve tüm büyükşehir belediyelerinin de bu konuda elini taşın altına koyması gerektiğini düşünüyorum. Kırsal kalkınmadaki gelişmeyi artırmak için daha çok çaba harcayacağız. 1 milyon hektarlık bir coğrafyayı içeren Samsun şehrinin aşağı yukarı 500 bin hektarlık alanı mümbit ekilebilir tarım arazilerinden ve bunun 400 bin hektarı ise neredeyse Çarşamba ve Bafra Ovalarından oluşuyor. Bu kadar tarımsal ürün ekilebilir kabiliyeti yüksek olan alanlarda, tarımsal dinamikleri daha fazla geliştirmeliyiz. Buradaki yapılacak üretimlerin ise devamında tarımsal sanayinin aktivitelerine koyabilmemiz gerekiyor” diye konuştu.


Tolga BİRGÜCÜ
 

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2018, 10:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER