Kılıç, 5.Kez Bakanlık Yolunda

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ‘uyumlu’ isimlerin yer alacağı yeni kabinede, Bakan Akif Çağatay Kılıç’ın, 5’inci kez bakanlık koltuğuna oturmasına kesin gözüyle bakılıyor. Çiğdem Karaaslan ise sürpriz olarak kabineye girebilir

Kılıç, 5.Kez Bakanlık Yolunda

AK Parti'de yarın yapılacak olağanüstü kongrede partinin genel başkanlığına gelecek isim olan Binali Yıldırım'ın kuracağı 65. Hükümet'te yer alacak bakanların kimler olacağı şimdiden konuşulmaya başladı. Yeni kabinede yer alacak isimler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile 'uyumlu' isimlerden oluşacak.

KILIÇ KOLTUĞUNU KORUYACAK MI?

Bu kapsamda şimdiye kadar ilk olarak Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde Suat Kılıç'ın görevden alındığı 60'ıncı hükümette Gençlik ve Spor Bakanlığı görevine getirilen ardından Ahmet Davutoğlu'nun genel başkan seçildiği kongrenin ardından kurulan 61. hükümette de aynı görevine devam eden Akif Çağatay Kılıç'ın bu görevine devam etmesi bekleniyor.  Kılıç, 7 Haziran seçimleri öncesinde kurulan seçim hükümetinde de yine Gençlik ve Spor Bakanı olarak görev yapmış, 1 Kasım seçimleri sonrasında ise 2’nci Davutoğlu hükümeti olan 65'inci hükümette de kabinede yer almayı başarmıştı. Akif Çağatay Kılıç, Binali Yıldırım'ın başbakanlığında kurulacak 65. hükümette de yeniden kabineye girerse, 5'inci kez bakanlık koltuğuna oturan Samsunlu bir milletvekili olarak kayıtlara geçecek.

İKİNCİ BAKANLIK SÜRPRİZ OLABİLİR

Öte yandan pazar günü yapılacak kongreden sonra Başbakanlık görevini üstlenecek olan Binali Yıldırım’ın kuracağı yeni hükümetin kabinesinin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la ‘uyumlu’ çalışacak isimlerden oluşacağına dikkat çekilirken, partide kısa bir süre önce Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Çiğdem Karaaslan'ın da yeni hükümette bakanlık koltuğuna oturabileceği de kulislerde konuşuluyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER