Kıbrıs Gazisi inşaatlarda çalışarak 5 çocuk büyüttü

Samsun’da yaşayan 64 yaşındaki Kıbrıs Gazisi Nizamettin Doğan, tam 45 yıl boyunca inşaatlarda çalışıp 5 çocuk büyüttü. 

Kıbrıs Gazisi inşaatlarda çalışarak 5 çocuk büyüttü

Kıbrıs Barış Harekatı’na katılarak vatanı için canını ortaya koyan Nizamettin Doğan, o dönemleri anlatarak, bugün askere çağırsalar yine seve seve gideceğini söyledi.
1973 yılında asker olan Doğan, “74’lü yıllarda Kıbrıs’a çıkarma yaptık. Kıbrıs’a ilk çıkarma yapan askerler bizdik. Biz 8,5 ay kaldık orada. Kıbrıs Barış Harekatı’nda 17 arkadaşım şehit oldu. 150 arkadaşım da yaralandı. Onlara ben yardım ettim. Biz Kıbrıs Barış Harekatı’nın ardından memleketimize gazi ünvanını alarak döndük. Ama bugün yaşım 64. Beni tekrar askere alsınlar, ben bugün yine giderim. Biz iyi kötü vatanımız için savaştık. Bugün alsınlar, vatanım için, milletim ve bayrağım için seve seve yine giderim. İçimde böyle bir his var” dedi.
Askerden terhis olduktan sonra memleketi olan Samsun’a gelen ve inşaatlarda çalışan Doğan, “Ben inşaat işi yaparak 5 çocuk büyüttüm. Hepsini evlendirdim. Ömrüm inşaatlarda çalışmakla geçti. Tabii son zamanlarda oldukça zorlanıyorum. Kolay değil 64 yaşındaki adam inşaatta çalışırsa zor olmaz mı? Benim 5 tane çocuğum var. Bu yüzden bu yaşıma kadar hep çalışmak zorundaydım. Emekliyim, ancak aldığım maaş yetmediği için çalışıyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2017, 09:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER