Kevser Camii inşaatındaki olayla ilgili idari soruşturma başlatıldı

Samsun'da camii inşaatının çökmesi sonucunda meydana gelen olayda 6 işçiden 3'ü yaşamını yitirmişti. Olayla ilgili Vali İbrahim Şahin'in talimatıyla idari soruşturma başlatıldı.

Kevser Camii inşaatındaki olayla ilgili idari soruşturma başlatıldı

Samsun’un Atakum ilçesinde bir cami inşaatında beton dökümü sırasında meydana gelen göçükte enkaz altında kalan 6 işçiden 3'ü yaşamını yitirmiş, 3'ü yaralı kurtulmuştu. Samsun Valisi İbrahim Şahin'in talimatıyla, söz konusu olayla ilgili idari soruşturma başlatıldı.

OLAY NASIL OLDU?

Yeni Mahalle’de Kevser Camisi inşaatında beton dökümü sırasında kalıp çöktü. Çökme sonucu çok sayıda kişi göçük altında kaldı. Olay yerine çok sayıda ambulans ve AFAD ekibi sevk edildi. Göçük altında kalanları kurtarmak çalışmak için zamanla yarışıldı.  Yapılan kurtarma çalışmasında 3 işçi yaralı olarak kurtarılırken, 3 kişinin ise cesedine ulaşıldı. Yaralılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile özel bir hastanede tedavi altına alındı.

İSİMLER BELİRLENMİŞTİ

Camide meydana gelen göçükte Hasan Temiz, Erol Zaman ve Ahmet Boz yaşamını yitirirken, Hüseyin Akyol ve oğlu Uğur Akyol yaralandı.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2017, 16:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER