Kemal Zeybek, gündemi değerlendirdi

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Kemal Zeybek, gündemi değerlendirdi
OHAL uzatılmasına karşı oldukları belirten Zeybek, FETÖ siyasi bağlantıları, mağduriyetler, seçim konusuna dikkat çekti.Gazete Gerçek Genel Yayın Yönetmeni Hayati Kaynar’ı ziyaret eden CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

SUÇLU CEZASINI ÇEKSİN

FETÖ operasyonlarıyla ilgili açıklama yapan Zeybek, “Biz, ülkenin anayasal ve hukuksal değerlerine aykırı hareket edenlerin makamı, yeri ne olursa olsun cezasını çekmesinden yanayız. Ortada bir suç varsa, yapan cezasını mutlaka çekmeli. Ancak ‘bankaya para yatırdı’, ‘dershaneye gitti’, ‘sendika üyesi’ diye masum insanlarını karalamak, onları içeri atmak taraftarı değiliz. Yarın suç işlemeyenlerin suçsuzluğu ortaya çıktığında bundan en büyük zararı devletimiz ve halkımız görecektir” dedi.

OHAL’İN UZAMASINA KARŞIYIZ

OHAL’in 3 ay daha uzatılacak olmasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Zeybek, “Biz parti olarak Olağanüstü Hal Yasası’na TBMM’nin yapısı ve şu anki varlığı söz konusu olmasıyla karşıyız. Ülkemizin laik ve demokratik bir anlayışla yönetildiği unutulmamalıdır. Meselenin OHAL yasası bahanesiyle, AK Parti’nin ileriki sürede devlet içinde kendinden olmayan hiçbir yurttaşa yaşam hakkı vermeyeceğini kavramak gerekir” şeklinde konuştu.

SİYASETE FETÖ OPERASYONU YAPILMALI

Yapılan FETÖ operasyonlarının siyasi ayağında sıkıntı olduğunu da belirten Zeybek, “15 Temmuz’da bir dış kaynaklı darbe teşebbüsünü hep birlikte yaşadık. FETÖ üyelerinin devletin tüm birimlerine kanalize olduğu apaçık ortada. Yapılan operasyonlarda da gördük ki devletin içine eğitimden sağlığa kadar her alanda sızmışlar. FETÖ’nün siyasi ayağına ise şu an için hala dokunamıyorlar. Siyasi operasyonlar yapılmadığı sürece 15 Temmuz’dan bu yana yapılan soruşturmalar, tutuklamalar eksik kalacaktır” ifadelerine yer verdi.

ERKEN SEÇİM

Son dönemde kulislerde konuşulan erken seçim olma ihtimaliyle ilgili açıklama yapan Zeybek, “Ben şahsen AK Parti iktidarının bir erken seçime gideceğini sanmıyorum.  Erken seçim olma durumunda ise bundan oy anlamında en karlı çıkacak parti CHP’dir. Şu an partimiz tarafından yapılan araştırmalara göre oy oranımız yüzde 30-32 bandına yükseldi” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER