Kedilerin gönüllü bakıcısı

Samsun'da Ezgi Koçoğlu, yaklaşık 50 sokak kedisinin bakımını üstlendi.

Kedilerin gönüllü bakıcısı

Samsun' un 19 Mayıs ilçesinde yaşayan Ezgi Koçoğlu, yaklaşık 50 sokak kedisinin bakımını üstlendi.

Girne Amerikan Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü mezunu olan 27 yaşındaki Koçoğlu, çevrede pek çok sahipsiz kedi bulunduğunu, özellikle kış aylarında aç kaldıklarını görünce hayvanların yardımına koştu.

Evlerindeki gıda atıklarının yanı sıra balıkçıları da gezen Koçoğlu, aldığı balıkları yaklaşık 2 yıldır evinin çevresindeki 50 civarındaki kediye veriyor. 

Kedilere yiyecekleri her gün aynı saatlerde vermesi, kedilerin de yemek saati geldiğinde peşinden ayrılmaması dolayısıyla çevredekiler Koçoğlu'na, "Kedilere fısıldayan kadın" diye sesleniyor.

Koçoğlu yaptığı açıklamada, çevredeki sahipsiz kedilere kimsenin bakmadığını, hayvanların aç kaldığını anlattı.

Çocukluğundan beri hayvanlara karşı sevgisinin olduğunu vurgulayan Koçoğlu, "Evimiz deniz kenarında, yazlıkçıların yoğun olarak yaşadığı bölgedi. Yaz döneminde hayvanlar piknikçilerden arta kalanlarla az da olsa besleniyor ama özellikle kış döneminde burada kimse kalmıyor. Kalanlar da sahip çıkmıyor. İnsanlar evlerinin önüne alışmasın diye artan yemeklerini kapının önüne koymak yerine çöpe atıyor." dedi.

Kedilerin özellikle kış aylarında yeterli yiyecek bulamadığını belirten Koçoğlu, bunun üzerine her gün hayvanlara yiyecek verdiğini aktardı.

Hayvanları çok sevdiğini dile getiren Koçoğlu, yemek saati geldiğinde bütün kedilerin bir araya toplandığını ve kendisini takip ettiğini söyledi.

Her gün balıkçıları dolaşarak balık atıklarını topladığını belirten Koçoğlu, "Kedilerin bakımını tamamen kendi imkanlarımla üstleniyorum. Kedilere sabahları hazır mama ya da tavuk suyu ile yaptığım makarna veriyorum. Akşamları da balıkçılardan aldığım balıkları. Balıkçılar artık beni tanıyor ve balık atıklarını saklıyor. Çevredeki insanlar ise kediler peşimden gelince bana 'Kedilere fısıldayan kadın' adını taktılar. Çevredeki bütün kediler peşimde dolaşıyor." ifadelerini kullandı.

Koçoğlu, kediler soğukta üşümesin diye evinin karşısında çadır kurarak mini bir barınak haline getirdiğini, hasta olanları veterinere götürüp tedavi ettirdiğini anlattı.

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2017, 14:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER