Kavak'a Dar Gelirli Aileler İçin Toki Konutları Yapılacak

Kavak'ta daha önce yapılması planlanan lüks Toki konutlarına orta ve dar gelirli ailelerinde daire alabilmesi için yeni daire tipleri eklenildi. Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile yapmış olduğu yeni bir anlaşma ile dar ve orta gelir grubuna hitap eden Toki konutları için başvuruların başladığını duyurdu.

Kavak'a Dar Gelirli Aileler İçin Toki Konutları Yapılacak
Kavak Belediye Başkanı ibrahim Sarıcaoğlu konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi; "Daha önce yapılması planlanan lüks Toki konutlarımız vatandaşlarımıza pahalı gelmişti. Bizde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile yapmış olduğumuz yeni bir anlaşma ile dar ve orta gelirli aileler için yeni konutlar yapma kararı aldık. Toki konutları için başvurular başlamış olup başvuruların tamamlanmasının ardından konutlarıninşaatına başlanılacaktır" dedi.

Her Bütçeye Uygun Daire OlacakSarıcaoğlu, "Yapılacak olan konutlarda her bütçeye uygun konut olacak. B2 tipi brüt 84,25 metrekare (2+1) 109,000 TL toplam daire adeti 39 adet  , Havza tipi brüt 110,00 metrekare (3+1)142,000 TL toplam daire adeti 6 adet ve Havza tipi brüt 124,00 metrekare (3+1) 160,000 TL toplam daire adeti 32 adet konut olmak üzere toplam 77 adet konut yapılacak olup ortalama fiyat aralığı 109,000 ile 160,000 arasında olacaktır. Vatandaşlarımızın daha rahat ve konforlu ortamlarda yaşayabilmeleri için hertürlü çalışmanın içerisinde olacağız" diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER