'Katılımcı ve Demokratik Üniversite Gerekiyor'

OMÜ'de temmuz ayında yapılacak rektörlük seçimlerinin güçlü adaylarından eski rektör yardımcısı Şenol Eren, katılımcı ve hesap verebilir bir yönetim vaadiyle rektörlüğe aday olduğunu söyledi

'Katılımcı ve Demokratik Üniversite Gerekiyor'

OMÜ'de kıran kırana bir mücadeleye sahne olması beklenen rektörlük seçimleriyle ilgili adayların çalışmaları sürüyor. Rektörlük için adı geçen güçlü adaylardan eski Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Eren, "Vicdanına dokunulabilir, hakkaniyete ve liyâkate dayalı, her zaman ulaşılabilir, katılımcı ve hesap verebilir bir yönetim vadetmekteyim" dedi.

DEĞİŞİMİN İÇİNDE YER ALMALIYIZ

Değişim ve dönüşüm eksenli günümüz dünyasında Üniversitelerin genel olarak eğitim, araştırma ve toplumsal katkıya yönelik üç temel fonksiyonu yerine getirme gayreti içerisinde olduklarına işaret eden Eren, "Sadece eğitime ya da bununla beraber araştırmaya odaklanmış birinci ve ikinci nesil üniversiteler dönemi sona ermiştir. Yeni nesil üniversiteler eğitim ve araştırmanın yanında toplumsal katkı fonksiyonunu da gündemlerine almaktadır. Ondokuz Mayıs Üniversitesi olarak bu değişim ve değişim sürecinin içinde yer almak, üçüncü nesil üniversite aşamasına geçmek vakti çoktan gelmiştir" diye konuştu.

ÜÇÜNCÜ NESİL ÜNİVERSİTE VURGUSU

Ülke dinamikleri başta olmak üzere, toplumun da bu yönde bir beklenti içerisinde olduklarını dile getiren Şenol Eren, "Tüm bu gerçeklerden hareketle üniversitemizi üçüncü nesil üniversitelerin öncüsü haline getirme iddiası ve de 36 yıldır OMÜ’lü olmanın vermiş olduğu sorumluluk duygusu ile rektörlüğe aday olmuş bulunmaktayım. Güçlü ve öncü üçüncü nesil üniversite hedefine yürürken idealimiz, katkı ve gayret sahibi her bir mensubunun saygı gördüğü, kurumsal kültürün ve aidiyet duygusunun geliştiği bir üniversitedir. Bu noktada temel gayretimiz, üniversitemizi şekillendirmek ve mensuplarımızı sınıflayıp görevlendirmek yerine üniversitemizle ve mensuplarımızla birlikte şekillenip gelişmektir. Vicdanına dokunulabilir, hakkaniyete ve liyâkate dayalı, her zaman ulaşılabilir, katılımcı ve hesap verebilir bir yönetim vadetmekteyim" dedi.

ŞENOL EREN KİMDİR?

36 yıllık mesleki hayatı içerisinde sırası ile OMÜ Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcılığı, OMÜ Eğitim Fakültesi Yönetim Kurulu Üyeliği, OMÜ Eğitim Fakültesi Matematik Bölüm Başkan Yardımcılığı, OMÜ Ortak Dersler Bölüm Başkanlığı, OMÜ Ordu Fen Edebiyat Fakültesi Yönetim Kurulu Üyeliği, OMÜ Fen Edebiyat Fakültesi Yönetim Kurulu Üyeliği, OMÜ Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölüm Başkan Yardımcılığı, OMÜ Çarşamba MYO Yönetim Kurulu Üyeliği, OMÜ Rektör Danışmanlığı, OMÜ UZEM Yönetim Kurulu Üyeliği, OMÜ Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlığı ve OMÜ Rektör Yardımcılığı görevlerinde bulundu.Gülsüm ATİK

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER