Kastamonu Kirenli'de Büyük Yangın

Kastamonu'nun merkez Kirenli Köyü'nde ilk önce sobadan kaynaklı çıktığı zannedilen yangında bir köy tamamen küle döndü. 15 ev kullanılamaz hale gelirken 1 kişi yaşamını yitirdi.

Kastamonu Kirenli'de Büyük Yangın

Kirenli köyü Vayıslı Mahallesi'nde gece saatlerinde Yaşar Gamit’e (41) ait evde sobadan çıkan kıvılcık nedeniyle yangın çıktı. İki katlı ahşap ev kısa sürede kullanılmaz hale gelirken binadan yükselen kıvılcımlar çevresindeki evlere de sıçradı.

Rüzgarın etkisiyle yangınçevreye dağılırken ihbar üzerine Kastamonu Belediyesi'ne bağlı çok sayıda itfaiye ekibi, köye sevk edildi.

İtfaiyenin müdahalede yetersiz kalması nedeniyle Tosya’dan da takviye ekibi sevk edildi. İl Özel İdaresi ile Orman Bölge Müdürlüğü ve Karadere Orman İşletme Müdürlüğü'ne ait arazözlerle yangın yerine gönderildi.

Yaklaşık 5 saat içinde Kirenli Köyü Muhtarı Ruşen Akbulut ile Hilmi Akbulut, Mehmet Kayku, Mustafa Kayku, Rıfat Tiryaki, Nurettin Kömleksiz, Yaşar Gamit, Metin Kömleksiz, Cafer Kömleksiz, İsmail Kömleksiz, Hamdi Kömleksiz, Murat Tiryaki, Selim Demirci ve Necati Kömleksiz’in evleri tamamen yandı.

Köyü saran büyük yangında Yaşar Gamit feci şekilde yaşamanı yitirdi.  Otopsi için adli kuruma götürüldü. Yangında 15 ev tamamen, çok sayıda ahır ve ambar, tarım ekipmanları kullanılamaz hale geldi, 4 büyükbaş hayvan ve 20 küçükbaş hayvan telef oldu.  Yangın sabah saatlerinde kontrol altına alındı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER