Karayılmaz: Samsun, spor yönüyle Türkiye’nin gülen yüzü olacak

“Bundan sonra Samsun’un spor yönüyle Türkiye’ye açılan gülen yüzü olacağından hiçbir şüpheniz olmasın” bu sözler Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz’a ait.

Karayılmaz: Samsun, spor yönüyle Türkiye’nin gülen yüzü olacak

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü görevine atanan Ahmet Güral Karayılmaz, basın mensuplarıyla bir araya gelerek, spora yönelik çalışmalar hakkında bazı bilgiler verdi.


 3 hafta önce Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü görevine atandığını hatırlatan Karayılmaz, “Samsun bir spor kenti. Büyüklerimiz böyle uygun gördüler ve Samsun’da görev yapman gerekiyor dediler.


‘’Samsun’un spor yönüyle Türkiye’ye açılan gülen yüzü olacağından hiçbir şüpheniz olmasın’’


 Biz de kalktık ve burada çalışmaya başladık. Gerek genç nüfus sayısı gerekse organizasyonlarıyla Samsun ülkenin yükünü çeken bir şehir. Spor kültürünün en güzel şekilde yoğrulduğu ve insanlarla bir olduğu bir şehir. O nedenle Samsun’da görev yapmanın onurunu taşıyorum. 24 saat esası üzerinden çalışacağız. Arkadaşlarımızla projeler yapıyoruz ve gerekli önlemleri alıyoruz. Bundan sonra da Samsun’un spor yönüyle Türkiye’ye açılan gülen yüzü olacağından hiçbir şüpheniz olmasın. Ben birçok spor branşı ile uğraştım. Lise yıllarında atletizm yaptım, futbol oynadım, amatör ve profesyonel futbol kulüplerinde futbol oynama şansım oldu. Bunun yanında voleybol oynadım. Akabinde ağır lisans futbol antrenörlüğü, okçuluk, yüzme ve tenis branşlarında da antrenörlüğüm var. Bunun yanında 4 üniversite okudum. Ancak benim işim spor dedim ve spora yöneldim. Daha sonra futbolcuları saldırganlığa iten nedenlerle ilgili araştırmalarım oldu ve yüksek lisansımı tamamladım. Hala doktorayla ilgili çalışmalarım devam ediyor” diye konuştu.


“Samsunspor bizim gözbebeğimiz’’


Samsunspor hakkında da açıklamalarda bulunan Karayılmaz, “Samsunspor bizim gözbebeğimiz. Maçlarının burada oynanması için bir takım çalışmalar devam ediyor. Samsunsporumuzun başarılı olmasını istiyor ve yeni gelen teknik direktörümüze de başarılar diliyoruz. Sporla ilgili gençlik faaliyetleriyle ilgili ciddi bir yükümüz var. Bu anlamda planlarımızı da yaptık” şeklinde konuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2017, 16:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER