Karadeniz’de diğerlerinden farklı üst geçit

Artvin’in Kemalpaşa ilçesinde oluşturulan üst geçit oldukça diğerlerinden oldukça farklı. Kimi vatandaşlar beğenirken kimilerinde ise şaşkınlık gözleniyor.

Karadeniz’de diğerlerinden farklı üst geçit

Artvin’in Kemalpaşa ilçesinde Liman Köyü kısmında inşa edilmiş yaya geçidi görenlerin dikkatini çekiyor. Karadeniz Sahil Yolu üzerinde yapılmış olan üst geçit, otobanın iki tarafını birbirine bağlarken üst geçitte yer alan bir başka yolunda Liman Köyü’ne bağlantısı yer alıyor. 


Yaya geçidinin bir ucundan diğer ucuna ulaşmak için 300 metreye yakın bir yolu yürümek ve 200’e yakın basamak çıkmak gerekiyor. İlginç yaya geçidinin sahile yakın bölümdeki ucu ile köy yoluna bağlanan diğer ucu arasında ortalama 70 metre de yükseklik farkı bulunuyor.


Yücel Altunkaya isimli bir vatandaş “Bence çok ilginç. Daha önce böyle bir üst geçit de görmedim. Değişik bir şekilde dizayn edilmiş, yukarı çıkıyor, aşağı iniyor, oradan tekrar çıkıyor. İnsanlar için akıl almaz bir soru, kolaylık olduğu kadar çıkması da zor, yürümesi de zor. İnsan burada nereye gideceğini şaşırır” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2017, 12:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER