Karaaslan'dan 'atık' çalıştayı

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan başkanlığında ''Atık Yönetimi ve Ambalaj Atıkları Çalıştayı'' düzenlendi. Karaaslan, ''AK Parti olarak bu kadar önemli bir temel hak olarak gördüğümüz çevre konusunda politika üreten bir parti konumundayız'' dedi.

Karaaslan'dan 'atık' çalıştayı
AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Genel Merkezi'nde çevre ile ilgili kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri, özel sektör temsilcileri ve STK temsilcilerini katılımıyla ''Atık Yönetimi ve Ambalaj Atıkları Çalıştayı'' düzenledi. Karaaslan'ın başkanlık yaptığı çalıştayda, çevrenin önemine değinilirken, çevre ile ilgili düzenlemelerin son dönemlerde hız kazandığına vurgu yapıldı.

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, ''Türkiye’miz için ve dünyamızın geleceği için çok önemli bir konu olan 'Atık Yönetimi' ve 'Ambalaj Atıkları' konusunu konunun tüm paydaşları ile masaya yatırıyoruz. Dünya artık sınırlı kaynaklarla birlikte yoğun tüketimin yaşandığı bir boyuta hızla gitmekte. Tüketimin ardından ortaya çıkan atıkları çöp olarak değil, milli servet olarak görmeli ve değerlendirmeliyiz. Biz çevre haklarını en önemli insan hakları olarak görüyoruz. Çünkü çevre olmadan insanın varlığından söz edebilmek mümkün değil. AK Parti Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı olarak bu kadar önemli bir temel hak olarak gördüğümüz çevre konusunda politika üreten bir parti konumundayız.” dedi.

Çalıştaya katılan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk ise konuşmasında, ''Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak atık yönetimi konusunda gördüğümüz aksaklıklar vardı ve bu aksaklıkları düzeltmek için son yıllarda çok önemli adımlar atıldı. Bu konularda çok önemli çalışmalar hayata geçirildi. Ambalaj atıklarını mutlaka geri kazanılması gereken alternatif bir hammadde olarak görüyoruz. Bakanlık olarak ilgili ürünleri piyasa süren, toplayan firmalar ve belediyeler olarak sağlıklı bir altyapı kurmak ve özellikle özel sektör ile bunun geri dönüşümünü yaygınlaştırmak istiyoruz'' dedi.
Çalıştaya TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Cihan Pektaş, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan ile ilgili bakanlık, özel sektör ve STK'ların temsilcileri katıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER