Karaaslan'dan 23 Nisan mesajı

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Karaaslan'dan 23 Nisan mesajı

Karaaslan mesajında şu ifadelere yer verdi,

''23 Nisan 1920 tarihimizde bir dönüm noktasıdır. 23 Nisan 1920, sadece Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihi değil aynı zamanda millet egemenliğine dayanan demokrasimizin ve Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı gündür. Bu tarihten itibaren millet ülke yönetiminde söz sahibi olmuştur. Bu tarih Türk milletinin egemenliğini eline aldığı, vatanına sahip çıktığı günü simgelemektedir. 

Dünya'da çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye'dir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl yurdumuzda ve yurtdışındaki temsilciliklerimizde, bütün kurumlarımızda, okullarımızda ve her evde çeşitli etkinliklerle kutlanarak, millî birlik ve beraberliğimizi ifade eden güzide günlerden biri olmaktadır. 

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü, Kurtuluş Savaşımızın kahramanlarını, Birinci Meclis üyelerini saygı şükranla anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının ülkemizin barışı için, kardeşçe yaşaması için, geleceği için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER