Kan bağışı rekorunu o ilçe kırdı

Tekkeköy’de gerçekleşen kan bağışı kampanyasında Kızılay rekor kırarak bir günde 449 bağış topladı.

Kan bağışı rekorunu o ilçe kırdı

Kızılay Orta Karadeniz Bölge Müdürlüğü çalışma sahasındaki il ve ilçelerde, bir günde alınan kan bağışı kampanya ile Tekkeköy ilçesinde kırıldı.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Tekkeköy Kaymakamlığı ve Tekkeköy Belediyesi işbirliğiyle kan bağışı kampanyası düzenlendi. 

'Tekkeköy Kan Veriyor, Rekora Koşuyor' adıyla kampanyayı Tekkeköy Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni aynı zamanda da madalyalı kan bağışçısı Mevlüt Yamaç ve Fen Teknoloji Öğretmeni Ramazan Karaca organize etti.
Tekkeköylü vatandaşların yoğun katılım sağladığı kampanya, okulun spor salonunda gerçekleşti. Dokuz saat boyunca aralıksız tam kadro çalışarak kan bağışlarını kabul eden Kızılay ekipleri günün sonunda yeni rekora sahip oldu. Daha önce 411 ile Ayvacık İlçesinde olan bağış rekoru, Tekkeköy ilçesinde 449’a ulaşılarak geçilmiş oldu. 

Kampanyayla ilgili bilgi veren ilçe milli eğitim müdürü Ahmet Yalçınkaya, “Kış aylarında Kızılay'ın kan stoklarının düşüş gösterdiği ve kan ihtiyacının arttığı düşünüldüğünde kampanyanın ne kadar önemli olduğu ortadadır. Toplanan kanlar, yüzlerce hastaya umut olacak, yüzlerce hasta yakınını mutlu edecektir. Kan bağışı sürekliliği olması gereken bir davranıştır. Umarız bu kampanyaya katılan gönüllü velilerimiz Kızılay'ın birer kan gönüllüsü olarak bağışlarına devam ederler. Umarız eğitim kurumları olarak belli bir misyonu olan bizler, bu tür sosyal sorumluluk projelerinde, bilimsel sanatsal ve sportif faaliyetlerde tatlı bir rekabetle yarışmaya devam ederiz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2018, 11:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER