Kalkınma Hareketi Taçlandırıldı

Başbakan Binali Yıldırım, Bakanlar Kurulu sonrası 78 milyonu ilgilendiren ve özellikle yatırımcının elini güçlendirecek ekonomi paketini açıkladı

Kalkınma Hareketi Taçlandırıldı

AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, “Biz biz laf laf üstüne koyan değil taş taş üstüne koyan bir iktidarız” dedi. AK Parti Milletvekili Fuat Köktaş ise, paketin hükümetin Türkiye'ye bayram hediyesi olduğunu söyledi

 

Türkiye’de iş ve yatırım ortamının vergi ve prim yükünü azaltan, Türkiye’yi yatırımcılar için güçlü bir cazibe merkezi yapacak ekonomi paketi, Ramazan Bayramı arefesinde Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklandı. İş dünyası ve küçük esnaf arasında büyük heyecan yaratan paket, Samsun’da da sevinçle karşılandı. AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel ve Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, paketin, istihdama, üretime ve ihracata hızlı bir şekilde katkı sağlayacağını vurguladı.

EKONOMİ İYİYE GİTMİYOR ALGISI VARDI

AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, hükümet olarak Türkiye’de herkesin refahı için her şeyi yapmaya devam ettiklerini belirterek, “Uzun zamandır piyasada ekonomi iyiye gitmiyor algısı vardı. Bu algıyı özellikle muhalefet yaratmıştı. Bu paket bu algıyı kırmak amacıyla Başbakanımız tarafından, Ramazan Bayramı öncesinde açıklandı. Zaten illerden gelen talepler de bu düzenlemelerin yapılması yönündeydi. Hükümetimiz uzun zamandır bu paket üzerinde çalışıyordu, Ramazan Bayramı öncesinde her kesimden vatandaşımız için bayram müjdesi olarak kamuoyuna açıklandı” dedi.

KALKINMA HAREKETİ TAÇLANDIRILDI

Açıklanan pakette çek yasası başta olmak üzere, bölgesel teşvikler, tarımsal teşvik projeleri ile ilgili yeni düzenlemeler öngörüldüğünü dile getiren Muharrem Göksel, “Böylece yeni bir kalkınma hamlesi içerisine girdik. Biz laf laf üstüne koyan değil, taş taş üstüne koyan bir iktidarız.  İşte tüm bu çalışmalarımız açıklanan ekonomi paketiyle kalkınma hareketimiz taçlandırıldı. Rusya ile müeyyidelerin kaldırılması,  İsrail ile Gazze konusundaki anlaşmalarımız dış politikada da daha iyi bir yere gelmemize ve ekonomimizin daha da güçlenmesine destek olacak. İnşallah çok daha iyi yerlere geleceğiz” diye konuştu.

KÖKTAŞ: HER KESİME MÜJDE

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş da yaklaşık iki yıldır Türkiye'nin gündemini meşgul eden,  7 Haziran 2015 seçimleri öncesi ve sonrası, seçimlerin ardından çözüm sürecinin nihayete erdirilmesi, PKK terör örgütü ve paralel devlet yapılanmasıyla verilen mücadeleden dolayı, Türkiye'de ekonomi sanki ikinci gündem maddesi olarak görüldüğünü hatırlattı. Bu süreçte ekonomik dengelerdeki belirsizliklerin esnafın, sanayicinin olumsuz etkilenmesine neden olduğunu kaydeden Köktaş, “Esnafımız, esnaf kefaletten kullanmış olduğu kredi borcunu ödemeyerek, takipli durumuna düşmüş, Sanayicimiz vermiş olduğu çeki ödemeyerek, çekleri yazılı duruma gelmiştir. Bu durum domino etkisi yaratarak başka sanayicilerinde zor duruma düşmesine sebep vermiştir. Başbakanımız Binali Yıldırım'ın açıkladığı paket ile ekonomi Türkiye'de yine birinci gündem maddesi olmuştur. Her kesime müjdeler içeren bu ekonomi paketi yatırıma, istihdama, üretime ve ihracata hızlı bir şekilde katkı sağlayacağına inanıyoruz. Bayram öncesi açıklanan bu ekonomi müjde paketinin ülkemize, milletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

 

Gülsüm ATİK

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER