(KAGİD) Başkanı Satı Düzgün, Vali Şahin'i ziyaret etti

 Kadın Girişimcileri Destekleme ve Kültür Derneği (KAGİD) Başkanı Satı Düzgün, Samsun Valisi İbrahim Şahin’i makamında ziyaret etti.

(KAGİD) Başkanı Satı Düzgün, Vali Şahin'i ziyaret etti

(KAGİD) Başkanı Satı Düzgün, Samsun Valisi İbrahim Şahin’i ziyaret etti.
 
        Ziyarette, Kadın Girişimcileri Destekleme ve Kültür Derneği (KAGİD)’nin 2008 yılında kadınların ekonomik ve sosyal hayatta daha fazla yer edinmesini ve kadınların güçlenmesini teşvik etmek amacıyla kurulan bir dernek olduğunu ifade eden Kadın Girişimcileri Destekleme ve Kültür Derneği (KAGİD) Başkanı Satı Düzgün “Sayın Valim; Öncelikle kabullerinizden dolayı sizlere çok teşekkür ediyorum. Biz dernek olarak ilimizde 01 Kasım 2016 tarihi itibariyle uygulanmaya başlayan AB destekli ‘Kadın Moda Atölyesi’ projesini yürütmekteyiz. Bu proje Samsun ilinde yaşayan 40 dezavantajlı kadına moda tasarımı ve dikiş alanında eğitimler verilmesi yoluyla mesleki beceri kazanmaları sağlanarak istihdam edilebilirliklerinin ve sosyal entegrasyonlarının artırılmasını hedeflemektedir. Bu projemiz 01 Kasım 2016 tarihinde başlamış olup, 31 Ekim 2017 tarihinde sona erecektir.”dedi.
 
        Kadın Girişimcileri Destekleme ve Kültür Derneği (KAGİD) Başkanı Satı Düzgün’e ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren  İbrahim Şahin, “01 Kasım 2016 tarihinde başlanılmış olup 31 Ekim 2017 tarihinde sona erecek olan ‘Kadın Moda Atölyesi’ projesinin Samsunumuza ve kadınlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah bu projeye sayesinde eğitimlerini tamamlayan kadınlarımız sosyal hayatta ve iş hayatında kadınların daha fazla katılımının artmasını sağlayacak ve kadın emeğini hayatın her yerinde kazanıma dönüştürmesine yardımcı olacaktır. Bu projenin uygulanmasında emeği geçen ve katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Bu projeye katılan kadınlarımızı da kutluyorum.”dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER