Kadına dair herşey: Samsun Amazon çarşısı

Samsun İl Kadın Hakları Koordinasyon Kurulu kararıyla, Büyükşehir Belediyesi’nin de destekleri ile 2018 yılında yapılacak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinlik Programı kapsamında kadın emeğinin görünürlüğünün arttırılması amacıyla ‘Samsun Amazon Çarşısı’ adıyla kadın emeği pazarı oluşturulacak.

Kadına dair herşey: Samsun Amazon çarşısı

8-10 Mart 2018 tarihinde Samsun Büyükşehir Belediyesi Çok Amaçlı Salon’da gerçekleştirilmesi planlanan Samsun Amazon Çarşısı’nın il ve ilçelerde yaşayan kadınların yanı sıra kadının ekonomik hayata katılımı ve el emeğinin değerlendirilmesine yönelik çalışmaları yürüten kamu kurumu, belediye veya sivil toplum kuruluşlarına da açık olması planlanıyor.

KÜLTÜR POTANSİYELİ ORTAYA ÇIKACAK

Konuya ilişkin Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA)’dan yapılan açıklamada; “Samsun’da ilk kez düzenlenecek olan Kadına Dair Her Şey: Samsun Amazon Çarşısı’nın Amacı; "Samsun’da ve 17 İlçesinde yaşayan kadınların ekonomik, sosyal, kültürel potansiyelin ortaya çıkarılması ve kadın emeğinin görünürlüğünün artırılmasıdır” denildi.

BAŞVURULAR 20 OCAK-20 ŞUBAT’TA

Açıklamada ayrıca; “Samsun Amazon Çarşısı’nda yer almak isteyenler için başvurular, 20 Ocak 2018- 20 Şubat 2018 tarihleri arasında alınacaktır. Resmi başvuru için son tarih 20 Şubat 2018 saat:17.30 ‘dur. Başvurular www.kadindostusamsun.com adresi üzerinden yapılabileceği gibi başvuru formları, aşağıda belirtilen adreslere hafta içi 08.00 – 17.00 saatleri arasında elden de teslim edilebilecektir. Başvuru Elden Teslim Adresleri: Samsun Valiliği (Yerel Eşitlik Birimi), Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü(Yerel Eşitlik Birimi), Samsun Çalışma ve İŞKUR İl Müdürlüğü (Yerel Eşitlik Birimi), Samsun Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü (Yerel Eşitlik Birimi)” bilgilerine yer verildi.

Tolga BİRGÜCÜ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER