"İyilikte Yarışan Sınıflar" projesi

"İyilikte Yarışan Sınıflar" projesi kapsamında yürütülen "Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var" projesi hakkında Makbule Yusuf Ölçer Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencilerine bilgi verildi.

"İyilikte Yarışan Sınıflar" projesi

Milli Eğitim Bakanlığı, İHH İnsani Yardım Vakfı, Diyanet İşleri Bakanlığı ve Eğitim-Bir-Sen ortaklığında hayata geçirilen "İyilikte Yarışan Sınıflar" projesi, öğrencilere tanıtıldı.

ÇOK ÖNEMLİ

Gönüllü aktivist Ersan Salihoğlu, burada yaptığı konuşmada, yetimlere hizmet etmek için var güçleriyle çalıştıklarını belirterek, "İyilikte yarışan sınıflar çalışması gerçekten çok önemli. Sosyal medyanın kirlettiği, bireyselleştirdiği, toplumda sosyal hayattan, yardımlaşmadan, paylaşmadan kopardığı çocuklarımızı tekrar kendilerine getirme projesidir aslında. Projeye 2013 yılında başladık." dedi.

HEDEF ÇOCUKLARIN HUZURU

Okul müdürü Hüseyin Yavuz da proje ile hem yetimlerin sevindirildiği hem de paylaşma, yardımlaşma gibi kavramların öğrencilere aktarıldığını vurgulayarak, "Bu çalışma ile asıl hedeflenen çocuklarımızın huzurlu, güvenli, sağlıklı ortamlarda yaşarken Türkiye’de ve dünyanın herhangi bir bölgesinde zorluklar içinde yaşam mücadelesi verenlerle empati geliştirilebilmesidir. Bu vesile ile de ihtiyaç sahibi bir yetimimize sahip çıkmak, ihtiyaçlarını karşılayarak iyi bir insan olarak yetişmesine yardımcı olmaktır." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2018, 17:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER