İyi Parti Kurucular Kurulu’nda 2 Samsunlu

Meral Akşener liderliğinde kurulan İyi Parti'nin kurucular kurulunda Samsun'dan iki isim yer aldı. MHP eski İl Başkanlarından İbrahim Özyer ile habererk haber sitesinin sahibi İsmail Türk'ün oğlu Oğuzhan Türk, İyi Parti çatısı altında siyaset yapacak

İyi Parti Kurucular Kurulu’nda 2 Samsunlu

MHP'den ihraç edilen Meral Akşener liderliğinde kurulan İyi Parti, Nazım Hikmet Toplantı ve Gösteri Merkezi'nde düzenlenen toplantıyla faaliyetine başladı. İyi Parti'nin Kurucular Kurulu listesinde Samsun'dan MHP eski İl Başkanı İbrahim Özyer ile Bafralı olan habererk haber sitesinin sahibi İsmail Trük'ün oğlu Oğuzhan Türk de yer aldı.

TÜRKİYE’YE İYİLİK GÜNEŞİ DOĞDU

İyi Parti ile iyilik güneşinin Türkiye'nin üzerine doğacağını söyleyen Ömer Süslü, "Farklı siyasi partilerden ve görüşlerden insanların olduğu bir parti kuruyoruz. İYİ Parti'de hiç kimsenin gömlek değiştirmesine gerek yok. Böylesine birçok seslilikten çok güzel orkestra eşliğinde, çok güzel sesler çıkaracağız. Üzerimize vatanseverlik üniformasını giyerek gece gündüz demeden çalışacağız. Kurucular Kurulu'na bakıldığında Türkiye'nin sentezi bir parti kuruldu. Türk milletinin yetiştirdiği kendi çocuklarından oluşmuş bir müteşekkil partimizle bir yolculuğa başlıyoruz. İyilik güneşinin kötü günlerin üzerine pırıl pırıl doğmasını sağlamak adına mücadele edeceğiz" dedi.

ATAMALARDAN SONRA KONGRELER BAŞLIYOR

İyi Parti'nin yarın (bugün) ilk olarak Anıtkabir'de Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü ziyaret ederek çalışmalarına başlayacağını söyleyen Süslü, ardından da Genel İdare Kurulu ve Başkanlık Divanı'nın belirleneceğini söyledi. Başkanlık Divanı'nın kurulmasıyla il ve ilçe başkanlıklarına atamalar yapılacağını kaydeden Süslü, ardından da hızlı bir şekilde teşkilatlanmaya gidileceğini ve kongre sürecinin başlayacağını belirtti.

HIZLI HAREKET ETMELİYİZ

Hükümetin 15 Temmuz itibariyle erken bir genel seçime gitme olasılığının bulunduğunu vurgulayan Ömer Süslü, "Bu nedenle hızlı ve sıkıştırılmış bir takvim var önümüzde. Ocağın ilk haftasına kadar Samsun İl kongremizi toplamamız gerekiyor. Hata yapmadan ilçe kongrelerimizi de tamamlayarak, aralık ortasında il kongremizi de tamamlayıp seçim hazırlıklarına vakit geçirmeden başlayacağız. Bu süreçte vatandaşlarımızdan da İyi Parti'ye destek vermelerini bekliyoruz. İyi Parti ile Türkiye iyi olacak, Samsun iyi olacak" dedi.

Gülsüm ATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER