İsyan hazırlığı mı yapıyorlar?

Samsun'un Bafra T Tipi Cezaevi'ndeki PKK'lı tutukluların, KHK ile zorunlu hale getirilen 'tek tip kıyafet' uygulamasına karşı eyleme hazırlandıkları öğrenildi.

İsyan hazırlığı mı yapıyorlar?

Terör suçlularına çıkarılan son Kanun Hükmünde Kararname ile getirilen 'tek tip kıyafet' zorunluluğuyla ilgili Bafra T Tipi Kapalı Cezaevi'nde PKK'lı tutuklular arasında eylem hazırlığının işaretleri ortaya çıkmaya başladı. 

PKK'LI TUTUKLULAR EYLEM Mİ YAPACAK?

Tek tip kıyafet uygulamasının son çıkarılan KHK ile resmileşmesiyle cezaevindeki terör tutuklularının bu uygulamaya karşı eylem hazırlığı içerisinde olduğu öne sürüldü. Ailesine mektup gönderen ve bu mektubu da haber olan Bafra Cezaevi'nde tutuklu Erdoğan Alayumat'ın 'Tek tip kıyafet' zorunluluğuna karşı kullandığı ifadeler eylem hazırlığı yapıldığı ihtimalini yükseltti. 

Alayumat, "örgüt üyesi olmak, örgüte yardım ve yataklık etmek, örgüt adına milis ve işbirlikçilik faaliyetinde bulunmak ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin gizli kalması gereken sırlarını ifşa etmek” suçlamaları ile tutuklanmıştı.

AÇIK GÖRÜŞE ÇIKMIYORLAR

Bafra T Tipi Cezaevi'nde geçen yıl mart ayında Siirt E Tipi Kapalı Hapishanesi'nden sevk edilen 15 PKK ve çeşitli sol örgütlere mensup tutuklular bulunuyor. Edinilen bilgiye göre; bu tutukluların açık görüşe çıkmama dilekçesi vererek, ilk eylemlerini de başlattıkları öğrenildi.

ESKİ GARNİZON KOMUTANI DA BAFRA'DA

Bafra T Tipi Cezaevi'nde aralarında FETÖ'den yargılanan Samsun eski Garnizon Komutanı Mehmet Şükrü Eken'in de bulunduğu çok sayıda FETÖ tutuklusu da bulunuyor.

Gazete Gerçek-Gülsüm ATİK

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2018, 12:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER