İstihdam seferberliğinde 2'nci taarruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı doğrultusunda başlatılan 'istihdam seferberliği'nde, Çalışma Bakanlığı 2'nci tur ziyaretlerine başlıyor. Samsun'da mayıs ayında iş dünyasının tüm tarafları aynı masa etrafında yeniden bir araya gelecek

İstihdam seferberliğinde 2'nci taarruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu'nun 6 Ocak'ta Konya'dan kamuoyuna duyurduğu ‘Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Programı’ kapsamında 81 il ziyaret edilmişti. 16 Nisan referandumunun ardından aralarında Samsun'un da olduğu illerde bakanlık temsilcileri yeniden il ziyaretlerini yeniden başlattı.
İŞÇİLER, İŞVERENLER VATANDAŞLAR KATILACAK
‘Çalışma Hayatında Milli Seferberlik’ Programı kapsamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bürokratları ile İŞKUR ve SGK üst yönetimi, Samsun'da  gerçekleştirecekleri ziyaretlerde yerel düzeyde çalışma hayatının aktörleri ve vatandaşlarla bir araya gelecek. Bürokratlar ziyaretlerde işçiler, işverenler, ticaret ve sanayi odaları ile esnaf ve sanatkarlar odaları ile buluşacak. Ayrıca sivil toplum kuruluşları temsilcileri, emekliler, engelli vatandaşlar da ziyaret kapsamında yer alacak.
EV ZİYARETLERİ DE YAPILACAK
2017 yılında 2 milyon istihdam hedefiyle şekillenen program kapsamında yapılan ziyaretlerde işveren ile sanayicilere yeni istihdam hedeflerinin ayrıntıları ve ilave istihdam destekleri konusunda bilgilendirme yapılacak. Bunların yanı sıra bürokratlar, gerçekleştirecekleri ev ziyaretlerinde vatandaşlarla birebir görüşme imkanı bularak sorunlarını dinleyecek.
SORUNLAR MASAYA YATIRILACAK
Mayıs ayı içerisinde Samsun'da düzenlenecek programda sorunların yerinde tespit edilmesi amacıyla gerek çalışanların gerekse yatırımcı ile işverenin çalışma hayatı ile ilgili sorunları dinleniyor, görüş ve önerileri alınacak.
Gülsüm ATİK
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER