İstihdam garantili kurs

Türkiye Robinson Kulübü, Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile başlattığı mesleki eğitim kursları kapsamında Samsun'dan da aşçı, servis elemanı ve önbüro elemanı kursiyerleri alacak. Kursa başvuracak isimler, kulübün Antalya'daki otellerinde ücretsiz olarak eğitildikten sonra, turizm sektöründe istihdam edilecek.

İstihdam garantili kurs

Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan protokol kapsamında çıraklık eğitim sisteminde yürütülen ‘Otelcilik Meslek Eğitimi Projesi’ni sürdüren Robinson Club Masmavi, aşçılık, ön büro elemanlığı, servis elemanlığı ve bar elemanlığı kapsamında Smasun'dan da öğrencileri bünyesine katma kararı aldı. Robinson Klüp Masmavi İnsan Kaynakları Müdürü Satı Murat Demirer, turizm sektöründe kaliteli, kalifiye ve disiplinli takım arkadaşları yetiştirmek üzere ücretsiz olarak 5 ayrı branşta kurs açtıklarını belirtti. Bu kapsamda Samsun'dan da talep gelmesi halinde ön büro elemanlığı için 2 yıl, servis elemanlığı için 2 yıl, bar elemanlığı için 2 yıl ve aşçılık için 3 yıl süreli kurs programı düzenlediklerini ifade eden Demirer, "Bunlar ücretsiz eğitimlerimiz. Bu kurslara katılanlardan hiçbir ücret istemiyoruz. Kurslar süresince yeme içme ve barınma masrafları da bize ait. Kursiyerlerimizin sigortaları ise Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ödenecek. Kursların sonunda vereceğimiz başarı belgesi ile kursiyerlerimiz, bizim otellerimizde ya da diğer otellerde istihdam edilme şansına sahip olacaklar" diye konuştu.

SINAVA GİRİP KALFA OLACAKLAR

Kış aylarında teorik eğitim görecek olan kursiyerlerin, yaz aylarında ise uygulamalı olarak otellerde staj yapacaklarını dile getiren Demirer, "Staj gördükleri sürede asgari ücretin yüzde 60'ını da kendilerine ödeyeceğiz. Kursun bitiminde çırak arkadaşlar, çıraklık eğitim merkezlerinde sınava girecekler. Başarıyla bitirenler kalfalık belgesi alacak. Mezun olduktan sonra ister bizim otellerimizde isterlerse başka otellerde çalışabilirler" dedi.

SAMSUNLU GENÇLERE ÇAĞRI

Bu kurslardan yararlanmak isteyenlerin 542 411 07 ya da 533 154 96 70 numaralı telefonlardan gerekli başvuru belgeleri ile ilgili bilgi alabileceklerini de aktaran Murat Demirer, "Turizm sektöründe çalışmak isteyen gençlerimizi bu kurslarımıza katılmaya davet ediyoruz" diye konuştu.

Gülsüm ATİK

.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER