İş güvenliği yine yok

Samsun'un Ulugazi Mahallesi’nde çatıda onarım yapan iki işçinin, hiçbir güvenlik önlemi almadan çalışmaları, Türkiye'de iş güvenliği bilincinin bir türlü yerleşmediğini gözler önüne serdi

İş güvenliği yine yok

Samsun'un Ulugazi Mahallesi’nde bir binanın çatısında hiçbir önlem almadan çalışan işçiler, yürekleri ağza getirdi. Çatıda hiçbir önlem almadan çalışan işçiler, görenlerin korku ve endişe dolu anlar geçirmesine neden oldu. Olası bir kazanın eşiğinde çalışan iki işçinin metrelerce yükseklikte ölümle dansı objektiflere de yansıdı.
HİÇBİR GÜVENLİK ÖNLEMLERİ YOK
Türkiye'de yaşanan onlarca iş kazasına rağmen koruyucu kıyafet ve baretsiz, kemerle bir yere bağlı olmayan işçilerin metrelerce yükseklikte hep birlikte çatıyı tamir etmeleri ve bacada onarım yapmaları  "bu kadarına da pes" dedirtti.
İŞ GÜVENLİĞİNİN SAĞLANMASI LAZIM
Çatıda hiçbir güvenlik önlemi almadan çalışan işçileri gören vatandaşlar, "Türkiye'de iş sağlığına ve güvencesine çok önem verilmiyor. Bu çok alışık olduğumuz bir görüntüdür. İş güvenliğinin sağlanması lazım. Ucuz işçilikle sonuç bu olur. Sonuçta bunun kurumlara sorumluluğunu getiriyorlar ama denetlenmediği zaman bu tür görüntüler ortaya çıkıyor" dediler.
Gülsüm ATİK
 

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2017, 08:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER