Iraklılar Samsun'u mesken tuttu

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Samsun Bölge Müdürlüğü'nün kayıtlarına göre Samsun'da 2017 yılı ağustos ayı itibariyle, 367 yabancı uyruklu vatandaşa gayrimenkul satışı yapıldı. Samsun'da en fazla gayrimenkul alan yabancıların başında Iraklılar geliyor

Iraklılar Samsun'u mesken tuttu

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Samsun Bölge Müdürlüğü'nün 2017 yılı ağustos ayı itibariyle yabancı uyruklu vatandaşlara yapılan gayrimenkul satış işlemleri ile ilgili veriler belli oldu. Buna göre Samsun'da 367 yabancı uyruklu vatandaşa, gayrimenkul satıldı.
301'İ IRAK UYRUKLU
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Samsun Bölge Müdürlüğü'nün verilerine göre kentte en fazla gayrimenkul satın alan yabancılar Iraklı uyruklu vatandaşlar oldu. Atakum, Bafra, Canik ve İlkadım ilçelerinde 301 Irak uyruklu vatandaşa gayrimenkul satışı yapıldığı belirtildi
İRANLI DA VAR, ABD'Lİ DE
Samsun ve ilçelerinde gayrimenkul satın alan yabancıların uyruklarına bakıldığında Almanya, Azerbaycan, Gürcistan, İran, İsveç, Mısır, Suudi Arabistan, Kuveyt, KKTC, Afganistan, ABD, Avustralya, Filistin ve Hollanda'dan gelerek, Samsun'da konut ve arazi satın alanlar olduğu öğrenildi. 
ATAKUM CAZİBE BÖLGESİ
Samsun'da gayrimenkul alan yabancıların büyük bir çoğunluğu Atakum ilçesini tercih ederken, geniş arazi alımlarında Ayvacık, Çarşamba ve Bafra olduğu görüldü. 
Gülsüm ATİK          
 

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2017, 08:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER