İlkadım'da Camiler Doldu Taştı

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Berat Kandili nedeniyle camilere akın eden vatandaşlara yatsı namazı sonrası lokum ve sıcak lokma dağıttı

İlkadım'da Camiler Doldu Taştı
İlkadım ilçesindeki birçok camide Berat Kandili dolayısıyla düzenlenen programlarda Kur’an-ı Kerim okundu, dualar edildi, mevlit okundu. Camilere akın eden vatandaşlar bu özel gecede dua ederek kandil gecesini idrak etmeye çalıştı. İlkadım Belediye ekipleri tarafından kandil gecesine özel hazırlanan kandil şekeri, lokum ve sıcak lokma namaz sonrası İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok tarafından vatandaşlara dağıtıldı.
Yatsı namazının ardından, Kılıçdede camiden çıkan vatandaşların kandilini kutlayarak lokum, lokma ve Kandil şekeri ikram eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, vatandaşlarla yakından ilgilendi.
"EN GÜZEL GECELER"
Berat Kandili’nin Ramazan ayının müjdeleyicisi olduğunu belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Mübarek 3 ayların içerisinde barındırdığı önemli gecelerden birisi de şüphesiz Berat Kandili’dir. Bizlere Cenab-ı Allah’tan, günahlarımıza af dileme fırsatı olan gecelerden biri olan Berat Kandili her bir Müslüman’ın kıymetini bilerek değerlendirmesi gereken bir zaman dilimidir. Bununla birlikte kandiller; ışıklarıyla sadece karanlık gecelerimizi değil, aynı zamanda manevi feyziyle de bunalan gönüllerimizi aydınlatır, zihinlerimizi berraklaştırır. Bu manevi atmosferde idrak edeceğimiz on bir ayın sultanı Ramazan ayının müjdecisi olan Berat kandilinde, gönül huzuru ile kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesini temenni ediyorum" dedi.
Başkan Tok daha sonra Camiinde bulunan Kılıçdede Türbesini ziyaret ederek dua etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER