İlkadım'da 2 Yeni Büyük Proje İçin Start Verildi

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, iki dev projenin daha startını verdi

İlkadım'da 2 Yeni Büyük Proje İçin Start Verildi
Başkan Tok, Türkiye'nin en büyük Gençlik Merkezi, Derebahçe Sosyal Tesisi, Camii ve Külliye Projesi, İlkadım Kültür ve Medeniyet Yolu gibi devam eden, bitme aşamasına gelen birçok projenin yanı sıra 2 yeni projenin daha startını verdi. Unkapanı Kültür ve Yaşam Merkezi 31 Mayıs’ta, yeni belediye hizmet binası ise, Ağustos ayı sonunda ihaleye çıkıyor.

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, 2, 3 ve 4. Hat dolmuş şoförleri ile Sahil Yolu Yalova Gemisi önünde bir araya geldi. Dolmuş Hattı Dernek Başkanları, dernek yönetim kurulu üyeleri ve şoförleri ile buluşan Başkan Erdoğan Tok, bitme aşamasına gelen ve startı verilecek olan projeler ve çalışmalardan bahsetti. 2015 yılı itibariyle temeli atılan 2016 yılı itibariyle bitme aşamasına gelen ve bu yıl içerisinde temeli atılacak olan projeleri sırasıyla anlatan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, 2016 yılının İlkadım için çok verimli bir yıl olduğunu söyledi.

İLKADIM'DA DEV PROJELER BİTME AŞAMASINDA

Geçen sene temelleri atılan Derebahçe Sosyal Tesisi, Türkiye'nin en büyük Gençlik Merkezi projelerinin bitme aşamasına geldiğini ve çalışmaların son sürat devam ettiğini söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Selçuklu mimarisiyle Karadeniz'de ilk ve tek olan Camii ve Külliye, Ihlamur Cafe Restaurant, İlkadım Kültür ve Medeniyet Yolu, Prestijli Caddeler Projesi kapsamında yapılan Kuyumcular Çarşısı Çevre Düzenleme Çalışmaları, Kışla, Kazım Karabekir, Derebahçe ve Tepecik Mahallerine yapılan halı saha, çocuk oyun parkı, spor aletleri, dinlenme mekanları ve sosyal donatı alanlarının yapıldığı hizmetlerimizin kimisi tamamlandı, kimisi de bitme aşamasında, kimisinin inşaatı devam ediyor” diye konuştu.

TOK, İKİ YENİ PROJE'YE DAHA START VERİYOR

Mayıs ayı sonu itibariyle kat karşılığı olarak Unkapanı Kültür Merkezi Kültür ve Yaşam Merkezi'nin Ağustos ayı sonu itibariyle de yeni belediye hizmet binasının ihalelerine çıkılacağını kaydeden Başkan Erdoğan Tok, “Söz verdiğimiz gibi projelerimiz Allah'ın izni ile tek-tek hayata geçiyor. Daha önce de demiştik. 2015 yılı temel atma yılımız, 2016 yılının da projelerinin açılışının yapılacağı yıl diye. Şimdi, 2 büyük projemizin de bu yıl inşallah temellerini atacağız. Unkapanı Kültür Merkezi'mizi yenileyerek muhteşem bir tesis inşa edeceğiz. Diğeri ise yeni belediye hizmet binamız. Kıranköy Mahallemizde Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin yanına Ulugazi TOKİ konutlarının önüne Ağustos ayı sonunda bir aksaklık çıkmaz ise hedeflediğimiz tarihte yeni belediye hizmet binamızın ihalesine çıkacağız. Milletimize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Konuşmaların ardından Dolmuş Hattı Dernek Başkanları İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok'a hayata geçirdiği proje ve hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER