İlkadım'da 100 Bin Kişiye İftar

Ramazan ayı boyunca komşu iftarlarıyla vatandaşlarla birlikte iftarını açan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, 22 farklı yerde iki veya üçmahallenin bir arada olduğu komşu iftarında yaklaşık 100 bin kişiye iftar vererek gönülleri birleştirdi

İlkadım'da 100 Bin Kişiye İftar

Komşu iftarlarının gönül birliktelikleri oluşturduğunu söyleyen Başkan Erdoğan Tok, Birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma ayı olan Ramazan ayının tüm güzelliklerini İlkadım'da yaşadıklarını ifade etti.


ZENGİ-FAKİR AYNI SOFRADA BULUŞTU

 

Her akşam farklı bir mahalleye konuk olduklarını kaydeden Başkan Tok, " Son zamanlarda kaybolan komşuluk ilişkilerini güçlendiren komşu iftarlarını önemsiyorum.  Bizim kurduğumuz iftar sofrası fakir sofrası değil, gönül sofrası. Zengini-fakiri  komşu iftarı adını verdiğimiz sofrada buluşuyor. Yapmış olduğumuz komşu iftarlarının amacı uzun zamandır görüşmeyen komşuları, arkadaşları bir araya getirmekti. İftarlarımız yüzde 90 amacına ulaştı. Aynı binada oturup birbirini tanımayan yüzlerce vatandaşımız var. Yıllarca, yan apartmanında oturup birbirlerini tanımayan kardeşlerimiz var. En zor zamanımızda yardımımıza yetişecek olan komşularımızın var olduğunu bilmiyoruz. Komşu iftarlarımız ile bu noksanlıkları ortadan kaldırıyor. Aynı sofrada aynı ekmeği paylaşıyoruz. Unutulmuş dostlukları komşuluları bu sofralarda yaşatıyoruz. Allah, böylesi güzel birlikteliklerimizi nazarlardan saklasın, bizlere her zaman birlik ve beraberlik çatısı altında yaşam sürdürmeyi nasip etsin” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER