İlk Ders Zili Vali Şahin'den

Samsun'da 2016-2017 eğitim ve öğretim yılının başlama töreni, hayırsever işadamı Ahmet Ersoy tarafından Terme ilçesinde yaptırılan ve adı verilen 24 derslikli ilkokulun açılışıyla yapıldı.

İlk Ders Zili Vali Şahin'den
Samsun'da, 2016-2017 eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla tören düzenlendi. Törende Samsun Valisi İbrahim Şahin ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz çocuklarla yakından ilgilendi.

VALİ ŞAHİN'DEN ÇOCUKLARA UYARI

Samsun Valisi İbrahim Şahin, törende yaptığı konuşmada, öğrencilere her alanda kendilerini yetiştirmelerini tavsiye ederek, "Değerli öğrencilerimiz kendisini sadece ders kitaplarına bağlamayın bunlarında da dışına çıkın kendinizi olabildiğince geliştirin. Bunları yaparsak başarılı olabilirsiniz yoksa sıradan öğrenci olur. Öyle bir iş seçeceğiz ki mezun olduktan sonra sadece Türkiye'ye değil dünyaya faydalı olacağız. Alanınızda lider olacaksınız" dedi. Öğrencilere uyarılarda da bulunan Şahin, okul çevrelerinde dikkat çeken yabancıları, öğretmenlerine ve ailelerine bildirmelerini istedi.

EĞİTİM ALT YAPISINDA AB KALİTESİ

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Muammer Yıldız ise okulun yapımını üstlenen hayırsever işadamı Ersoy'a teşekkür etti.Milli Eğitim Bakanlığı'nın en öncelikli konusunun eğitim kalitesinin artırılması olduğunu dile getirerek, "Eğitimin kalitesinin artırılması için altyapı çalışmalarını en iyi şekilde sürdürüyoruz. Bakanlık olarak derslik sayısı bakımından AB ülkelerini aratmayacak, onların ortalamalarının altında düşmeyeceğiz. Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve İstanbul, eğitim yatırımları tarafından öncelikli bölgelerimiz. Bu hedeflerimizin yakalanması için yine hayırseverlerimize görevler düşüyor." dedi.Törende, öğrenciler tarafından halk oyunları gösterisi sunuldu. Okul açılışının ardından Vali Şahin ve Başkan Yılmaz,öğrencilere boya kalemi dağıttı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER