İkiz'den engelli kardeşlere söz!

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz mahalle ziyaretleri sırasında karşılaştığı engelli kardeşlere yol sözü verdi. İkiz; “Engelli kardeşlerimizin engellerini kaldırmak için pozitif ayrımcılık yapmak zorundayız.” Dedi.

İkiz'den engelli kardeşlere söz!

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz mahalle ziyaretleri kapsamında Kayacık Mahallesini ziyaret etti. İkiz ziyarette Mahalle Muhtarı Celal Şimşek’ten mahallenin sorunları hakkında bilgiler aldı.
İkiz mahalleyi ziyareti esnasında Murat ve Emre Tuğrul isimli iki engelli kardeş ile karşılaştı. Engelli gençlerin evlerinin yolunun kötü olduğunu ve fizik tedavi için gelen servis aracının özellikle yağışlı zamanlarda eve çıkamadığından zorluk yaşadıklarını belirtmeleri üzerine Havza Belediye Başkanı Murat İkiz bir süre yolda incelemede bulunarak engelli kardeşlerin babaları Arif Tuğrul ile görüşerek konu hakkında bilgiler aldı.
Tuğrul yağışlarda çocukların fizik tedavi için Merzifon’a gittiğini fakat yolun bozuk olması nedeni ile yağışlı günlerde çocukları yaklaşık 200 metre aşağıya taşımak durumunda kaldıklarını belirtti.
Havza Belediye Başkanı İkiz yapmış olduğu incelemeler sonunda Murat ve Emre kardeşlere evlerinden mahalle meydanına kadar yolun bir an evvel yapılacağını belirterek; “Engelli kardeşlerimizin engellerini kaldırmak için pozitif ayrımcılık yapmak zorundayız. Havza Belediyesi olarak engelliler için elimizden geleni yapmaktayız. Engelli Koordinasyon Merkezimiz ile birlikte engelli kardeşlerimize hizmet içi çalışıyoruz. Yolu inceledim ve inşallah en kısa sürede kardeşlerimizin yollarının yaparak sağlık hizmetlerinin aksamsının önüne geçeceğiz. Hayat mücadelesi zor olan vatandaşlarımız, kimsesiz olduklarını düşünmesinler. Bizler her zaman onların yanındayız ve olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
Baba Arif Tuğrul’da Başkan İkiz’e hassasiyetinden ötürü teşekkür ederek; “Durumu kendi gördü ve sağ olsun kendisi hemen ilgileneceğini söyledi. Başkanıma çocuklarım ve adıma teşekkür ediyorum” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER