İHH Yetimleri İle Özge'ler Ve Can'lar Buluştu

İHH Yetimleri ile Özge'ler ve Can'lar projelerinde yer alan 60 çocuk düzenlenen kaynaşma etkinliğinde buluşarak hayallerini tuvallere aktardı. ünlü ressam Akın Gömleksizoğlu'nun resim tüyoları verdiği minikler, ortaya çıkarttıkları eserlerle beğeni topladı

İHH Yetimleri İle Özge'ler Ve Can'lar Buluştu
Atakum Belediyesi Özgecan Kadın Koordinasyon ve Sosyal Hizmetler Merkezi ile İHH İnsani Yardım Vakfı Samsun Temsilciliği tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen ‘Hayallerimi Boyuyorum’ etkinliği Çakırlar Korusunda gerçekleştirildi.

‘ÜNLÜ RESSAMDAN RESİM TÜYOLARI’

Atakum Belediyesi Özgecan Kadın Koordinasyon ve Sosyal Hizmetler Merkezinin öğrencilere yönelik hayata geçirdiği Özge’ler ve Can’lar projesinde yer alan 30 öğrenci ile İHH’nın yetim çocuklara yönelik hayata geçirdiği İHH Yetimleri projesinden 30 çocuğun katılımıyla gerçekleşen etkinlik düzenlenen kahvaltı ile başladı. Minik öğrencilerin birbirleriyle kaynaştığı kahvaltı programının ardından, TRT ekranlarında ‘Benimle Resim Yapar mısın?’ programını sunan ünlü ressam Akın Gömleksizoğlu ile birlikte resim yaptılar. Çakırlar Korusunun eşsiz güzellikteki manzarasını kendilerine model olarak alan ve uzun süre resim çalışmaları yapan öğrenciler, uzun süre unutamayacakları güzellikte bir gün yaşadı.

'BÜTÜN GÜZELLİKLERİ HAK EDİYORLAR..

İHH Yetimleri ile Özge'ler ve Can'lar projelerindeki çocukların birbirleriyle kaynaşmalarını hedef alarak böylesi önemli bir etkinliği gerçekleştirdiklerini söyleyen Atakum Belediyesi Özgecan Kadın Koordinasyon ve Sosyal Hizmetler Merkezi Gönüllü Yöneticisi Fatma Taşçı, "Bütün çocuklar  bizim için ayrı bir güzelliktir. Yaşantıları, çevreleri farklı olsa da hepsinin ortak özelliği çocuk olmaları ve bütün güzelliklerle buluşmayı hak ediyor olmalarıdır. Biz de çocukların kaynaşması, hayallerini tuvallere aktarması ve güzel bir gün geçirmesi için bu etkinliği düzenledik. Özgecan Kadın Koordinasyon ve Sosyal Hizmetler Merkezi olarak başta kadınlarımız ve çocuklarımız olmak üzere her kesime yönelik çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Çocukların yeteneklerini keşfetmeleri noktasında da bu projeyi gerçekleştirdik. Ortaya çıkardıkları eserleri ve yetenekleriyle bizleri şaşırtan yavrularımızın arasından geleceğin ressamlarının çıkması sürpriz olmayacaktır” dedi.

‘ETKİNLİKLERİMİZ DEVAM EDECEK..’

Özge’ler ve Can’lar projesi kapsamında bu tür buluşmaların sayısını arttıracaklarına dikkat çeken Atakum Belediyesi Özgecan Kadın Koordinasyon ve Sosyal Hizmetler Merkezi Gönüllü Yöneticisi Fatma Taşçı, “Çocuklarımıza ne kadar önem verirsek, geleceğimiz de o kadar güzel olur. Bu düşünceden hareketle hayata geçirdiğimiz Özge’ler ve Can’lar projesi kapsamında etkinliklerimiz sürecek. ‘Hayallerimi Boyuyorum’ etkinliğini birlikte gerçekleştirdiğimiz İHH İnsani Yardım Vakfı Samsun Temsilciliğine ve bizleri yalnız bırakmayarak çocuklara resim yapmayı öğreten ressam Akın Gömleksizoğlu’na teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER