'İhanet Çeteleri Gereken Cevabı Milletimizden Aldı'

AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, yaşanan askeri kalkışmanın askeriye tarafından değil bir grup ihanet çetesi tarafından yapıldığını ve bu çetenin Türk milletinden gereken cevabı da aldıklarını belirtti

'İhanet Çeteleri Gereken Cevabı Milletimizden Aldı'

Cuma gecesi İstanbul ve Ankara’da yaşanan askeri kalkışma tüm Türkiye’yi bir anda sokağa döktü. Samsun’da da binlerce vatandaş, Cumhuriyet Meydanı’na akın ederek yaşanan darbe girişimini protesto etti. Yaşanan olayı kınadıklarını belirten ve her görüşten insanların bir araya gelerek tepki gösterdiğini kaydeden AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, “Halkımızın milli mücadele ruhu içerisinde kenetlendiğini bir kez daha görmüş olduk” dedi.

 

GÜN VATANIMIZA SAHİP ÇIKMA GÜNÜDÜR

Samsun’a açılış için gelen Dışişleri Bakanı ile Gençlik ve Spor Bakanı ile beraberken yaşanan olayı haber aldıklarını belirten AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, “Askeri kalkışmanın olduğu haberini Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç ile birlikte bir programdayken aldık. İlk başta inanamadım. Daha sonra Bakanlarımızla birlikte istişare yaparak Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın da davetleri ile meydanlara indik. Tüm halkımız da sağ olsun bu çağrılara uyarak demokrasiye sahip çıkmak adına sokağa döküldü. Gün vatanımıza sahip çıkma günüdür” diye belirtti.

BUNLAR İHANET ÇETELERİ

İl Başkanı Göksel, “Darbe girişiminde bulunanlar askerin içerisindeki bir kısım ihanet çeteleridir. Bunların yaptığı eylemi Türk Silahlı Kuvvetlerimizin tamamına mal etmek doğru olmaz. Samsun’da Bakanlarımız, Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve hatta İl Jandarma Alay Komutanımız ile birlikte bu eylemin karşısında olduğumuzu çok güzel bir örnekle gösterdik. Bu örnekler Türkiye’nin bütün şehirlerinde de gösterilmiştir. Yapılan eylem hiçbir şekilde kabul edilebilecek ve affı olabilecek bir eylem değildir. Bu eylemde bulunanlar gereken cezaları hukuk önünde alacaklardır. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bekasına önceki gece darbe yapmak isteyenler emellerine ulaşamadığı gibi vatandaşımız da buna izin vermemiştir” diye konuştu.

 

Sezer SEZER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER