İDDİALARA CEVAP VERDİ:

Salıpazarı Belediyesi Başkanı Halil Akgül, tasarruf tedbirleri kapsamında durdurulduğu gündeme gelen Salıpazarı Devlet Hastanesi inşaatı ile ilgili yaptığı açıklamada, "Hastane inşaatımız durdurulmadı" açıklaması yaptı

İDDİALARA CEVAP VERDİ:

Başkan Akgül, kamuda tasarruf tedbirleri kapsamında durdurulduğu gündeme gelen Salıpazarı Devlet Hastanesi inşaatı ile ilgili açıklama yaptı. Akgül yaptığı açıklamada, “Samsun’da bazı internet  sitelerinde kamuda tasarruf tedbirleri ile ilgili olarak alınan kararlar ve talimatlar ilgili bakanlık ve kurumlara gönderilirken Samsun'da özellikle Sağlık Bakanlığı tarafından ilçelerde ihalesi yapılan hastane yatırımlarının da alınan tedbirler kapsamında, Sağlık Bakanlığı'nın Samsun'un Salıpazarı, Atakum, Canik, Tekkeköy ve Kavak ilçelerinde yapımı planlanan hastane yatırımlarının, kamuda tasarruf tedbirleri kapsamında durdurulduğu haberleri gerçeği yansıtmamaktadır" dedi.

BİR YILDA TAMAMLANACAK

"Salıpazarı İlçe Devlet Hastanesi inşaatı yapımı başlamıştır" diyen Halil Akgül, “Orman İşletme inşaat sahasındaki ağaç kesimini tamamlamıştır. Yüklenici firmaya yer teslimi yapılmış ve hafriyat çalışmaları başlamıştır. Yüklenici firma yetkilileri ile yaptığımız görüşmede inşaatın durdurulmasının söz konusu olmadığı ve kendilerine böyle bir tebligat yapılmadığı ifade edilmiştir” diye konuştu. Salıpazarı ilçesinde inşaat alanında çalışmalarını sürdüren firma yetkilileri ise Devlet Hastanesi inşaatının bir yılda tamamlanıp teslim edileceğini söylediler.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER