'İçme Suyunun Mazeretini Bulamayız'

İlçelerdeki alt yapı, su ve yol yatırımlarını değerlendirmek, ilçelerin öncelikli sorunlarını yerinde tespit ederek sonraki 1 yılın programını yapmak amacıyla düzenlenen toplantılara Vezirköprü İlçesiyle devam edildi

'İçme Suyunun Mazeretini Bulamayız'

İlçe Kültür Merkezinde yapılan toplantıya, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Vezirköprü Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, AK Parti Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Zafer Özata, AK Parti İlçe Başkanı Halil İbrahim Doğan, Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, Genel Sekreter Yardımcıları Mustafa Yurt ve Sefer Arlı, SASKİ Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, daire başkanları ile il ve ilçe belediye meclis üyeleri katıldı.

İÇME SUYUNUN MAZERETİNİ BULAMAYIZ

2019’a giden süreçte hizmet anlamında her şeyin mazeretinin belki bulunabileceğini ancak içme suyunun mazeretinin olamayacağını dile getiren Başkan Yılmaz, “İçme suyu ile ilgili konuyu yüzde 99 oranında çözmüş olmalıyız. Su meselesi, çağdaş bir devletin vatandaşına mahcup olacağı bir sorundur. O bakımdan içme suyu konusunu çok önemsiyoruz. Yol konusu da öyle ama şimdi kullanıldıkça eskimeyen türden beton yollar yapıyoruz. Kullanım süresi bakımından hemen eskimeyip, yaptığımız yatırıma değmesi açısından bu yolları yapıyoruz.” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER