İçme suyu hasreti sona eriyor!

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, Bafra ilçesinde devam eden içme suyu projesinde sona geldiklerini belirterek, 'Vatandaşlarımızın içme suyu hasreti sona erecek' dedi.

İçme suyu hasreti sona eriyor!
Bafra Hacıoğlu Grubu içme suyu projesinin 14 milyon 500 bin liraya mal olduğunu ifade eden SASKİ Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, “Bafra ilçesinde gerçekleştirilen en büyük içme suyu yatırımlarının başında gelmektedir. Bu bölgede yaşayan köylüler, uzun yıllardır içme suyu sıkıntısı çekiyordu. Vatandaşlarımızın içme suyu hasreti sona erecek ”diye konuştu.
SASKİ İçme Suyu Dairesi Başkanı Cihan Güller ile Bafra ilçesinde incelemelerde bulunan Kamil Demircioğlu, Hacıoğlu Grubu içme suyu projesinde su alma yapısı ile içme suyu depolarını gezerek, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.
Projede kapsamında su alma yapısı, içme suyu depoları ve şebeke hatlarının tamamlandığının altını çizen Demircioğlu, “İçme suyu arıtma tesisinin ihalesi yapıldı ve sözleşmesi imzalandı. Önümüzdeki aylarda, içme suyu arıtma tesisinin inşaatına başlanacak. İçme suyu arıtma tesisi, tamamlandıktan sonra şebekelere su verilecek. İçme suyu arıtma tesisi ise 4 milyon liraya mal olacak” şeklinde konuştu.
Bu projede Bafra ilçesinde 15 mahallenin içme suyuna kavuşacağını kaydeden Kamil Demircioğlu şunları söyledi: “Bu proje Hacıoğlu, Paşaşeyh, Ortadurak, Çataltepe, Örencik, Elmacık, Gökçesu, Gökçekent, Hıdırellez, Yağmurca, Müstecep, Türkköy, Yörgüç, Terzili ve Kestaneciler olmak üzere, kırsal kesimde yer alan 15 mahalleyi içme suyuna kavuşturacak. Ayrıca projeye ilave olarak, Azay, Boğazkaya, Kuşlağan, Kozağzı, Eldavut, Gökçeağzı, Barış ve Kanberli olmak üzere, kırsal kesimdeki 8 mahallenin şebeke hatları tamamen yenilendi.”
Demircioğlu, proje kapsamında, ana şebeke isale hattında 220 kilometre çeşitli çaplarda boru döşendiğini, 2 adet 100 metreküp, 3 adet 75 metreküp, 2 adet 50 metreküp, 9 adet 30 metreküp, 2 adet 20 metreküp ve 1 adet 10 metreküp olmak üzere toplam 19 adet içme suyu deposu inşaatının da tamamlandığını sözlerine ekledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER