İç Mimarlardan Oda Çalışması

İç Mimarlar Odası Samsun Temsilcisi Ercan Tepe, Samsun’da temsilcilik seviyesini oda yapmak istedikleri ve bununla ilgili çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi

İç Mimarlardan Oda Çalışması

Amisos Cafe Restorant’ta düzenlenen iftar programında bir araya gelen iç mimarlar beraber iftar açtılar. İftar programının başlangıç olduğunu ve bundan sonra daha çok bir araya geleceklerini söyleyen İç Mimarlar Odası Samsun İl Temsilcisi Ercan Tepe, “Beraber iftar yapmaktan çok mutluyum. Samsun İl Temsilcisi olarak yeni bir oluşuma giderek 1976’da kurulan İç Mimarlar Odasına dahil ederek faaliyete geçirmeyi hedefliyoruz. Önümüzdeki süreçte daha fazla bir araya geleceğiz. Hep birlikte daha iyi şeyler başaracağız” dedi.

EN SEÇKİN MESLEK

Tepe, “Tarihte bilinen en eski ve bitmeyecek olan mimarlık mesleğinin, en önemli uzmanlık dallarından iç mimarlık mesleğinin kökleri 20. yüzyılın başlarına dayanmaktadır. İnsanoğlu tüm yaratılmalarının izleyicisi ya da dinleyicisi olarak dışarısındadır. İç mimarlık mesleği; kamu kurumlarında, sosyal alanlarda, çalışma alanlarında ve yaşam alanlarında insanoğlunun emniyetini, estetiğini, ekonomisini, işlevselliğini, nitelikliliğini, kalitesini, konforunu, zamanını korumasını sağlar. İçinde bulunduğumuz yüzyılın insan ve iç mekan ilişkisi ile ihtiyaçları karşılayan en seçkin meslektir” diye belirtti. Mimarlar Odası’nın Samsun’da da bir odasının olacağını dile getiren Tepe, “1976 yılında kurulmuş olan İç Mimarlar Odası, Türkiye Mühendis ve Mimarlar Odaları Birliği ve Uluslararası iç mimarlar, İç mekan tasarımcıları Federasyonu üyesidir. Mevcutta var olan İstanbul, İzmir, Trabzon, Antalya, Ankara, Adana şubeleridir. Adıyaman, Diyarbakır, Edremit, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Mardin, Mersin, Niğde, Ordu, Tekirdağ’da il ve ilçe temsilcilerine örnek olmak adına Samsun temsilciliğini şube yapmak, mesleğimizin hak ve sorumluluklarını anlamak ve anlatmak üzere varoluşumuzun temellerini atıyoruz. Bölgede artan meslektaşlarımızdan da destek alarak, topluma iç mimarlığın doğru tanımını yapacağız. Bu sayede toplumu istismar ederek iç mimar adını kullanan merdiven altı oluşumları net bir şekilde mesleğimizden ayrıştıracağız” diye konuştu.

 

Sezer SEZER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER