Huzurevinde Bocce Kursu Açıldı

Havza Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Havza Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile açılan yaz spor okulları kapsamında Havza Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezinde Havza Belediyesinin katkıları ile bocce kursu açıldı

Huzurevinde Bocce Kursu Açıldı

Havza Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezinde açılan bocce kursunu ziyaret eden Havza Belediye Başkaı Murat İkiz kursa katılan yaşlı ve engelliler ile sohbet ederek bocce oynadı.

İkiz Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cafer Uzun ve Havza Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Hasan Göktuğ’dan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz engelliler adına pozitif ayrımcılık yaptıklarını vurgulayarak “Engelli kardeşlerimizin sosyal hayata katılması için Havza Belediyesi olarak elimizden geleni yapıyoruz. Maddi ve manevi olarak engelli kardeşlerimizin yanındayız. Havza Belediyesi bünyesinde kurulan Havza Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi ilçemizde yaşayan engellilerin hayatını kolaylaştırmak adına kuruldu ve bu yöndeki çalışmaları artarak devam ediyor.” diye konuştu.

Yaz spor okulları ve diğer faaliyetler hakkında bilgiler veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cafer Uzun yaz spor okulları kapsamında açılan bocce kursunun engelli ve yaşlılar için hareket etme ve sosyal hayata katılmaları adına önemli olduğuna değinerek; “ Engelli ve yaşlılarımızın yapabilecekleri spor branşlarında spor kurslarımız burada açacağız.  Şuan kursumuza 20 yaşlı ve engelli devam etmekte. Sayın Beleye Başkanımıza da bize vermiş oldukları destekten ötürü teşekkür ediyorum. Başkanım ihtiyacımız olan bocce sahasını yaptırarak engelli ve yaşlılarımız için açmış olduğumuz kursa önemli bir destek vermiş oldu.” Dedi.

İkiz daha sonra merkezin yenilenen ziyaretçi bölümünü ziyaret ederek bir süre Merkez Müdürü Göktuğ ile görüştü.

Göktuğ, İkiz’e Merkezin çalışmaları hakkında bilgiler vererek Havza Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezine olan desteklerinden ötürü teşekkür etti.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER