Hipnoz ile sigarayı tek seansta bıraktırıyor

Merkezi Almanya olan Hipnoz Akademi, Türkiye’yi de hipnoz ile tanıştırmak için kolları sıvadı. 10 günlük program kapsamında Samsun’a gelen heyet, Gerçek Medya Gruba ziyarette bulunarak, Radyo Gerçek’te merak edilen tüm soruları yanıtladı. Gün Ortası programına konuk olan HPN Akademi, Merve Özyürek ile dinleyicileri şok etti

Hipnoz ile sigarayı tek seansta bıraktırıyor

Radyo Gerçek Gün Ortası Programında Merve Özyürek’in sorularını cevaplayan ve merak edilen tüm soruları HPN Hipnoz Akademi adına cevaplayan Müge Eskin Eroğlu, hipnozun bilinenin aksine uyku hali olmadığını vurguladı. Eroğlu canlı yayında yaptığı açıklamada, “Hipnoz deyince çoğumuzun aklına bir uyku hali geliyor. Fakat bu kesinlikle yanlıştır. Tam tersine hipnoz, bilincin en açık olduğu zaman, odaklanmanın zirvede olduğu zamandır. Örnek vereyim, arabada giderken radyoda çalan bir şarkıya farkında olmadan eşlik ediyorsunuz. İşte tam o an aslında hipnoz durumundasınız. O an bilinciniz radyodaki şarkıya odaklanmış ve tam açık haldedir. Bu yüzden de şarkıya eşlik ediyorsunuz. Hipnoz tam da budur” dedi.

 

‘BÜYÜK SORUNLARI HİPNOZ İLE AŞIYORUZ’

Günümüz hayat şartları altında yaşamanın beraberinde bir sürü ufak ama aslında yaşamı zorlaştıran sorunları getirdiğini ve bu sorunların hipnoz ile ortadan tamamen kalktığını vurgulayan Eroğlu şunları kaydetti: “Günümüzde hayat şartları giderek zorlaşıyor. Bu zorlaşma ise insanlarda küçük veya büyük fobiler meydana getiriyor. Bu fobilerin kimisi günümüz sorunları ile ilintili olabiliyorken, bazıları da geçmişten gelebiliyor. Bu noktada hipnoz yöntemiyle bu günün en büyük sorunlarını veya fobilerini tek seansta ortadan kaldırabiliyoruz.”

 

‘HEDEFLEDİĞİNİZ KİLOYA ULAŞIN’

Günümüz sorunlarından birisi olan zayıflama, hipnoz ile kalıcı bir şekilde mümkün. Aç kalmadan ve en önemlisi hiç diyet yapmak zorunda olmadan vücudunuza işkence yapmadan, halsiz kalmadan ve daha da önemlisi zayıfladıktan sonra tekrar kilo alma korkusu hissetmeden yaşayabilmek mümkün. Hipnozla zayıflama kalıcı ve başarı oranının büyüklüğü ile ilaçsız, diyetsiz ve bilimsel metotla sizi idealinizdeki kiloya ulaştırıyor. Radyo Gerçek’te konuşan hipnoz uzmanı Ahmet Ünal ise şöyle dedi: “Hipnozla zayıflama, beslenme alışkanlıklarınızın değiştirildiği bir durumdur. Hipnozla zayıflama, zayıflamak isteyen herkesin kolayca başarabileceği, çok uzun yıllardır yapılan bir tedavidir. Kalıcı ve kesin çözüm verebilen bir tekniktir. Rejim ve diyet gibi sözcükler bilinçaltı için çok sevimsizdir. Yemekten zevk aldığınız yiyecekleri ve tatlıları bırakmak zorunda olduğunuz anlamına gelir. Bu yüzden rejim ve diyeti bir işkence olarak görürüz. Bilinçaltımız diyet kıtlık ve işkencedir. Ama ‘hipnozla zayıflama’ bunların hiçbiri değildir. Hipnozla zayıflama tamamen beslenme alışkanlıklarınızın ideal bir forma girerek hiç bir şeyden mahrum kalmadan, ama yemenin de aşırısına kaçmadan beynimize telkin edilen sağlıklı bir yaşam şeklidir. Kontrolsüz yemenin asıl nedenleri bilinçaltında gizlidir. Kontrolsüz yemenin altında aslında duygusal ve ruhsal ihtiyaçlarımız yatar. Üzüntü, stres, gerginlik, endişe, suçluluk, kızgınlık gibi olumsuz duygular aşırı ve kontrolsüz yemeye neden olur. Yemek yiyerek bu olumsuz duyguları bastırmaya gayret ederiz. Öte yandan yemek yeme keyiflidir ve bununla ilgili çocukluğumuzdan beri bilinçaltımızda çoğunlukla olumlu anılar mevcuttur. Bu durumda bilinçaltı bu anları daha sık yaşatmak için size yedirtir. Anne babayı memnun etmek, kızdırmamak için yedirtir. Ya da içindeki değersizlik duygusuna bir yanıt olarak yedirtir. Yemek yemek için aç olmanız gerekmez. Bilinçaltı madem kendini değersiz hissediyorsun, kendini beğenmiyorsun, ben de sana yardım edeyim der ve çılgınca yedirerek sizi şişmanlatır. Fazla kilolu olmak pek çok nedenden kaynaklanabilir. Bazı insanlar çocukluktan beri sağlıksız beslenme alışkanlığı edinmişlerdir. Bazıları da duygusal problemler yüzünden aşırı yiyor olabilir. Çok azının da hormonal problemleri (hipotiroidi-guatr hormonu azlığı, Cushing hastalığı gibi) olabilir.”

SİGARAYI TEK SEANSTA HAYATINIZDAN ÇIKARIN

Sigara bağımlılığının hipnoz yöntemi ile tek seansta ortadan kalktığını vurgulayan hipnoz uzmanı Ünal, “Sigarayı biz tek seansta bıraktırıyoruz. Her kim sigarayı bırakmak istiyorsa bize geldiğinde 45 dakikalık tek seansta sigarayı hayatından çıkarıyoruz. Hipnoz doğrudan bir bilinçaltı meselesi olduğundan bu ve bunun gibi birçok alanda insanlara büyük faydalar sağlıyoruz” dedi.

 

Serhat TÜRK

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER