'Heyecanlanacak bir durum yok'

AK Parti'de önce il başkanı ardından ilçe başkan adaylarının belirlenmesine yönelik istişareler başladı. İl başkanlarının kim olacağı konusunda milletvekillerinin görüşü alınıyor, ilçe başkan adaylarının belirlenmesi için de il başkanına danışılacak

'Heyecanlanacak bir durum yok'

AK Parti'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla ilçe kongreleri ertelenirken, Samsun'da yapılmayan 12 kongrenin takvimi ekim sonuna doğru belli olacak. Bu arada il başkan adaylarının belirlenmesine yönelik istişareler dün itibariyle başladı.

İSTİŞARELERLE BELLİ OLACAK
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla AK Parti'de büyükşehirlerde il ve ilçe kongreleri ertelenmişti. Bu kararın ardından Samsun'da ekim ayında yapılması beklenen 12 ilçenin kongre tarihi, Erdoğan başkanlığında yapılacak istişare toplantıları sonrasında belli olacak. AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, ertelemenin ardından yeni takvimin kurulların değerlendirmesi ışığında belirleneceğini söyledi. Samsun'da 5 ilçe kongresinin tamamlandığını, diğer ilçelerle ilgili zaten bir tarih henüz verilmediğini anımsatan Muharrem Göksel, "O yüzden ertelemenin bizim açımızdan bir etkisi olmadı. Şu anda istişareler devam ediyor. Dün itibariyle milletvekilleri ile istişareler başladı. 12-13 Ekim'de ise il başkanları toplantısı var. Bu toplantının ardından ilçe başkan adayları ve kalan ilçelerde kongrelerin ne zaman yapılacağı da belli olacak" diye konuştu.

HEYECANLANACAK BİRŞEY YOK
Samsun'da mevcut belediye başkanları ve il başkanlığı konusunda heyecanlanacak bir durum olmadığını dile getiren Muharrem Göksel, "Samsun'da AK Parti teşkilatları ve belediye başkanlarımız tüm seçimlerde oy oranını yükselten bir durumda. Referandumda da başarılı olan büyükşehirlerden birisi durumundayız. Bu nedenle heyecanlanacak bir durum yok. Farklı beklentiler içerisine kimse girmesin" diye konuştu.  

KADINKOLLARINDA KONGRELER SÜRÜYOR
Öte yandan AK Parti Kadın Kolları'nda da ilçe kongreleri takvimi işliyor. Çarşamba ve Terme'de ilçe kadın kolları kongreleri hafta sonunda devam ederken, İl Kadın Kolları kongresi ise tıp il kongresi gibi şubat ayında gerçekleştirilecek.


Gülsüm ATİK 

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2017, 09:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER