Her kurum ayrı ayrı açıklayacak

Samsun'da 5 bine yakın kişiyi ilgilendiren taşeron işçiye kadro uygulamasıyla ilgili listelerin açıklanması süreci başlıyor.

Her kurum ayrı ayrı açıklayacak

Kadroya alınmasına onay verilen işçilerin listeleri 24 Şubat-2 Mart 2018 tarihleri arasında askıya çıkacak. Samsun'da kurumlar kendi internet sitelerinde ve ilan tahtalarında listeleri duyuracak

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Haşim Meydan, kadro için başvuranları gösteren kesin listelerin, Çalışma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre 24 Şubat-2 Mart 2018 tarihleri arasında askıya çıkacağını belirtti. Meydan, her kurumun kendi listelerini ayrı ayrı ayrı olarak internet sitelerinde ya da kurumdaki ilan tahtasında ilan edeceğini ifade etti.

İSİMLERİ AÇIKLANANLAR SINAVA ALINACAK

Öte yandan Çalışma Bakanlığı'nca yapılan açıkamada; 24 Şubat-2 Mart 2018 tarihleri arasında listelerin askıya çıkmasının ardından başvuranlar, 3 Mart-22 Mart 2018 tarihleri arasında sınava alınacak. Sınavın ardından, 23 Mart-26 Mart 2018 tarihleri arasında itirazlar alınacak ve 27-31 Mart 2018 tarihleri arasında itirazlar incelenerek kesin sonuç açıklanacak. Güvenlik soruşturmasıyla birlikte tüm bu aşamaların ardından, hak sahipleri 2 Nisan'da işi başı yapacak.

 KİT'LERİ HEYECANLANDIRAN AÇIKLAMA

KİT'lerde çalışan taşeron işçilerin durumuna değinen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu, "KİT'lerde şimdi yeni istihdam alanları açacağız. O istihdam alanlarına taşeronda çalışan kardeşlerimizi geçirerek peyderpey o alanda da taşeronu sonlandırmak için çalışma içerisinde olacağız" diye konuştu.

Gülsüm ATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER