Hayvan dostu esnaftan örnek davranış

Samsun'un İlkadım ilçesi Ağabali Parkı yanında dükkanı olan esnaf Orhan Şimşek'ten örnek davranış. Sokak hayvanları için kendi imkanlarıyla barınak yaptı.

Hayvan dostu esnaftan örnek davranış

Sokak hayvanlarının ve kuşların soğuk havalarda barınabilmesi için yuva yapan Orhan Şimşek, ihtiysaç olması durumunda birkaç barınak daha yapabileceğini belirtti.

55 yaşındaki 20 yıllık esnaf Orhan Şimşek, hayvanları çok sevdiğini söylerken “Bizim iş yerimizin olduğu bölgede sokak hayvanları ve kuşlar çok oluyor. Bu hayvanlar, soğuk ve yağmurlu günlerde büyük zorluk çekiyordu. Ben de bu hayvanlara nasıl sahip çıkarız diye düşündüm. Aklıma kedi ve kuş evi yapma fikri geldi. Çevre esnaflarında katkılarıyla malzemeleri alıp kedi ve kuş evleri yaptım.

Önlerine mamalar ve yemler koyduk. Şu anda 2 kedi evi ve 3 kuş evi yaptı. İmkanlar doğrultusunda birkaç tane daha barınak yapabiliriz. Özellikle İlkadım Belediyesinin de sokak hayvanlarına yönelik çalışmaları var. Diğer vatandaşların da sokak hayvanlarına gerekli önemi göstermelerini umuyorum” dedi.

Kaynak: İHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER