'Hayatta Kal' dizisi gün sayıyor

Samsun'da uyuşturucu ile mücadeleye dikkat çekmek amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü'nün işbirliğiyle çekimlerine başlanan ‘Hayatta Kal’ dizisinin ilk iki bölümünün çekimleri tamamlandı. Özel harekat polislerinin de rol aldığı dizi, 10 Şubat'ta internet üzerinden yayına başlayacak

'Hayatta Kal' dizisi gün sayıyor

Uyuşturucuyla mücadele, çocuk tacizi ve suça sürüklenen insanların yaşadıklarına dikkati çekmek amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü'nün işbirliğiyle Samsun'da çekimlerine başlanan 'Hayatta Kal' dizisinin ilk iki bölümü tamamlandı. Samsun'daki özel harekat polislerinin de rol aldığı dizinin 10 Şubat'tan itibaren youtube üzerinden yayınlanmaya başlanacak.

AKSİYON SAHNELERİ GERÇEK GİBİ

Samsunlu yönetmen Fuat Yılmaz, uyuşturucu ile mücadeleye dikkat çekmek için özel harekat polislerinin de katılımıyla ‘Hayatta Kal’ dizisinin çekimlerinde ilk iki bölüm tamamlandı. Samsun İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı özel harekat polislerinin, gerçek silahların ve Kobra diye adlandırılan zırhlı araçların kullandığı filmde aksiyon sahneleri dikkat çekiyor.

İNTERNET ÜZERİNDEN YAYINLANACAK

Yönetmen Fuat Yılmaz, Samsun'un hemen hemen her bölgesinde yapılan çekimlere vatandaşların da büyük ilgi gösterdiklerini belirtti. Fuat Yılmaz, “Uyuşturucunun zararlarını anlatan bir proje yapmak istedik. Bir dizi film ile bunu anlatmak istedik. Projeyle daha fazla kişiye ulaşmak için internette yayınlayacağız. Projenin amacı, ailelerin çocuklarının ya da yakınlarının uyuşturucu kullandığını daha çabuk öğrenmelerini sağlamak. 5 bölümlük dizimizin ilk iki bölümünü tamamladık. Üçüncü bölüm için de cumartesi günü çekimlere başlayacağız. 10 Şubat'tan itibaren de Youtube'de yayınlanmaya başlanacak" dedi.

SAMSUN EMNİYETİ DE DESTEK VERİYOR

Samsunlu olduğu için dizinin çekimlerini Samsun’da yaptıklarını ifade eden Yılmaz, "Halkımızı daha da bilinçlendirmek için emniyetimizle birlikte hareket ediyoruz. Setler çok yorucu geçiyor. Ama amacımız uğruna bu yorgunluğa katlanıyoruz. 150 kişilik bir ekiple çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Uyuşturucuyla mücadele, Samsun Emniyet Müdürlüğü'nün Narkomobil hattının bilgilendirmesinin yanı sıra çocuk istismarına da dikkat çekmeye çalışıyoruz" diye konuştu.

BELEDİYELERE SİTEM ETTİ

Dizinin çekimleri sırasında vatandaşların yoğun ilgisine rağmen Samsun'daki yerel yöneticilerden yeterince destek alamamaktan da yakınan Yılmaz, "Sonuç olarak faydalı ve güzel bir projeye imza atmak istiyoruz. Ancak belediyelerin diziye olan ilgisi oldukça yetersiz. Yerel yöreticilerden de projemize destek bekliyoruz" dedi.

TÜM BÖLÜMLERİ SAMSUN'DA

Gölge Timi'nin uyuşturucuyla mücadelesini aksiyon dolu sahnelerle anlatan 'Hayatta Kal' 40 dakikalık bölümler halinde internet üzerinden yayınlanacak. Dizinin tüm bölümleri Samsun'da çekilecek.

SAMSUNLU YÖNETMEN ÇEKİYOR

Samsunlu yönetmen Fuat Yılmaz, kemara arkasındaki ilk görevlerine Kanal D’de reji bölümünde başladı. Yılmaz, çeşitli kademelerde görev aldıktan sonra kanalın cast direktörlüğünü de üstlendi. 2005 yılında Atv kanalında çalışmaya başlayan Yılmaz, program yapımlarında set direktörlüğünün yanı sıra 2007 yılında Kurtlar Vadisi dizisinin rejisinde görev aldı. Ardından Kurtlar Vadisi Filistin, Maskeli Beşler serisi, Çılgın Dershane, Kutsal Damacana, Issız Adam gibi film projelerinde rejide görev alan Fuat Yılmaz bu süreç zarfında Müjdat Gezen Akademi, Başkent Bilimler Akademisi’nde dersler alarak ve senaryo yazımı-yönetmenlik eğitimlerine katıldı. Korku ve gerilim türündeki Ezan filmi Fuat Yılmaz’ın ilk sinema filmi olarak yoğun ilgi gördü.

Gülsüm ATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER