Hayatlarında ilk kez deniz gördüler

İçişleri Bakanlığınca başlatılan "Biz Anadoluyuz" projesi kapsamında Batman'dan Samsun'a gelen 185 öğrenci, hayatlarında ilk kez gemiye binerek denize açıldı.

Hayatlarında ilk kez deniz gördüler

İçişleri Bakanlığınca 180 günlük eylem planı kapsamında hayata geçirilen, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki 21 ilden seçilecek 15 yaş ve altı 50 bin katılımcının ülkenin farklı illerini ziyaret edeceği proje kapsamında Batman'dan 185 öğrenci, Samsun'a geldi.

Hayatlarında ilk kez uçağa binen öğrenciler, kentin tarihi ve kültürel yerlerini, müzeleri, doğal güzelliklerinin bulunduğu alanları gezdi. 

"Samsun'um1" gemisi ile Karadeniz'e açılan öğrenciler, burada da denizle tanıştı. İlk defa deniz gören ve tekne turuna çıkan öğrenciler, mutluluk yaşadı.

Batman'ın çeşitli okullarından Samsun gezisine katılan öğrenciler, Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı'nı başlattığı Samsun'a ilk kez geldiklerini belirterek, "Bandırma Gemisi'ni gezdik. Ardından hiç deniz görmediğimiz için Karadeniz kıyısında gezme şansı yakaladık. Tekneye binip Karadeniz'de ilk kez tur atma imkanı yakaladık. Burada yaşadıklarımızı Batman'da arkadaşlarımıza anlatacağız." ifadesini kullandı. 

Öğrenciler, yarın Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'ni gezdikten sonra Amasya Merzifon Havalimanı'ndan Batman'a dönecek.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2017, 17:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER