Havza’ya 100 Milyon Liralık Dev Termal Yatırım

Samsun'un Havza ilçesinde Doğan Jeotermal Şirketler Gurubu tarafından yapılacak Hattuşa Vacation Termal Club Havza Termal Otel, Devre mülk ve tatil köyü kompleksi kamuoyuna tanıtıldı.

Havza’ya 100 Milyon Liralık Dev Termal Yatırım

Maliyeti 100 milyon lira olan yatırımın temeli yıl içerisinde atılacak.  Havza Belediye Başkanı Murat İkiz “Havza artık hamam işletmeciliğinden profesyonel termal sağlık işletmeciliğine geçiş yapacak. Bu yıl temelin atacağımız ve maliyeti 100 milyon lira olan projemizi Atatürk’ün Havza’ya gelişinin 100. yılında tamamlamayı hedeflemekteyiz.” Dedi.
Havza Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Doğan Jeotermal Şirketler Gurubu Başkanı Mehmet Ali Doğan hayata geçecek olan proje ile Havza’da ki kaplıca işletmeciliği anlayışının değişeceğini belirterek; “Dünya’da termal sağlık pastası büyüdüğü halde Türkiye bu pastadan gerekli payı alamamakta. Ülkemizde termalle ilgili yanlış alı vardır. Termale yaşlılar gider. Hayır termale gitmek için yaşlı olmaya gerek yok. Sağlıklı kalmak içinde termal kullanılır.  Havzamız termalde tarihi bir ilçemiz ama termal kullanımdan bilimsel termal kullanıma geçmiş bir ilçe değil. Şirket olarak 10 yılda 5 yatırım yapma hedefimizin son halkası Havza. Burayı tercih etmemizde Sayın Belediye Başkanımızın sıcak ve samimi yaklaşımları önemli bir etken oldu. Yapmış olduğumuz talep analizleri sonucunda projemizi şekillendirdik. Havza yatırımı devam eden Termal Fizik Tedavi Merkezi olan bir ilçemiz. Geleneksel termali medikal termal ile birleştirme için Havza’da bir ihtiyacımız yok.  Yapılan bu yatırım ile bölgede yaklaşık bin kişiye aş ve iş imkanı sağlanacak.  Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Havza’da yatırım yapmaktan çok mutluyum. Bu yatırımın maliyeti yaklaşık 100 milyon lira ve bu yıl içerisinde temel atacağız. İlçemizde termal su var. Mevcut su bizim gibi en az 4 işletmeye daha yeter. İlçemize, bölgemize hayırlı olsun.” Dedi.
Konuşmaların ardından şirket yetkililerince şirketin ve İmaret Mahallesi mevkiinde yapılacak olan Hattuşa Vacation Termal Club Havza Termal Otel, Devre mülk ve tatil köyü kompleksinin tanıtımı yapılarak katılımcıları soruları yanıtlandı.
Programın sonunda bir konuşma yapan Havza Belediye Başkanı Murat İkiz 100 milyon lira değerindeki yatırımın ilçeye kazandırılması için 2 yıldır yoğun mesai harcandığını belirterek; “İlçemize en önemli vaatlerimizden biri ilçemizi termal sağlık turizm merkezi haline getirecek yatırımların yapılmasını sağmaktı. İnşallah bu vaadimizi yerine getirmiş olcağız. Doğan Jeotermal Şirketler Gurubunun ilçemizde yapacağı yaklaşık bin 800 yatak kapasiteli termal otel, devre mülk ve tatil köyü kompleksi ile ilçemiz termal turizmde önemli bir mesafe alacak. Havza artık hamam işletmeciliğinden profesyonel termal sağlık işletmeciliğine geçiş yapacak. Yapılan bu yatırım ile aynı zamanda ilçemizde istihdam alanları oluşacak. Yapılacak bu yatırım ilçemiz için öncü olacak ve daha başka yatırımcıların ilçemize gelmesinin yolunu açacaktır. Bu yıl temelin atacağımız ve maliyeti 100 milyon lira olan projemizi Atatürk’ün Havza’ya gelişinin 100. yılında tamamlamayı hedeflemekteyiz. İlçemize bu yatırımı gerçekleştirecek olan Doğan Jeotermal Şirketler Gurubu Başkanı Mehmet Ali Doğan’a ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. İlçemize hayırlı uğurlu olsun.” Dedi.
Tanıtıma Havza Kaymakam Vekili Cengiz Nayman, Havza Garnizon Komutanı Personel Binbaşı Murat Özdemir, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 
 

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2017, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER