Havza'da doğalgaz kullanım yüzde 95'e ulaştı

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz Havza’da doğalgaz kullanımın yüzde 95’e ulaştığını belirtti.

Havza'da doğalgaz kullanım yüzde 95'e ulaştı
Doğalgaz dağıtım firması tarafından yeni döşenen doğalgaz hatlarının test çalışmalarını inceleyen ve ilgililerden bilgiler alan Havza Belediye Başkanı Murat İkiz yüklenici firma tarafından 2016 yılı için planlanan doğalgaz hat döşeme çalışmalarının tamamladığını belirterek; “Bu yıl ilçemizde Çay, Medrese, İcadiye, Yeni Mescit, 25 Mayıs Mahallesi ve Bahçelievler mahallerinde doğalgaz çalışması yapıldı. Şimdi ise bu hatların testi yapılmakta ve test sonrasında bu mahallelerimizde doğalgaz kullanmaya başlayacaklar. Bu mahallelerimiz ile birlikte ilçemizde doğalgaz kullanım oranı yüzde 95’e ulaşmış oldu ” dedi.
İkiz geri kalan yüzde 5’lik kesimin ise 2017 yılı içerisinde doğalgaza kavuşacağını belirterek; “Elimizde olmayan nedenler ile bu yıl bitmesi planlanan doğalgaz altyapı çalışmalarının yüzde 5’i tamamlanamadı. İnşallah 2017 yılında Sondaj ve Yeni Mahallelerimizde çalışmalar tamamlanarak ilçemizin yüzde 100’e doğalgaz vermiş olacağız.” dedi.
Doğalgaz’ın çevreci bir yakıt olduğuna değinen İkiz ilçe doğalgaz kullanımın artması ile kış aylarında baca dumanı nedeni ile oluşan hava kirliğinde de ciddi bir düşüş yaşandığını belirterek; “Doğalgaz kullanımı ile çevremizi ve doğamızı korumuş oluyoruz. Temiz bir Havza için çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER