Havza'da Demokrasi Nöbeti Devam Ediyor!

Havza’da Fetö'nün Darbe Girişimine tepkiler ile demokrasi ve Milli İrade nöbetleri devam ediyor. Milli İrade nöbetlerine katılan Ak Parti Samsun Milletvekilleri Ahmet Demircan, Hasan Basri Kurt ve Orhan Kırcalı yapmış oldukları konuşmalarda demokrasi ve milli nöbetlerinin tehlike geçine kadar devam edeceğini belirttiler.

Havza'da Demokrasi Nöbeti Devam Ediyor!

Havza’da Kevser Cami önünde yüzlerce kişinin devam ettirdiği demokrasi ve milli nöbetine destek veren Ak Parti Samsun Milletvekilleri Ahmet Demircan, Hasan Basri Kurt ve Orhan Kırçalı katıldılar.

Programda 6 yaşındaki Eslemnur Akyüz’ün okuduğu Biz Kısık Sesleriz şiiri katılımcılardan büyük alkış aldı.

Havza Ak Parti İlçe Başkanı Mahmut Karahan’ın yapmış olduğu selamla konuşmasının ardından Havza Belediye Başkanı Murat İkiz yapmış olduğu konuşmada Türkiye’nin hemen hemen 10 yılda bir darbe girişimi ile karşılaştığını belirterek; “Yıl 2016 Türk halkı darbeye ‘dur’ dedi ve demokrasisine ve milli iradeye sahip çıktı. Cumhurbaşkanımız ‘tehlike geçti’ diyene kadar nöbetimiz devam edecek.” Dedi.

Ak Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt ise yapmış olduğu konuşmada 2016 yılında Türk’ün bin yıllık yürüyüşünün gücünü tekrar gösterildiği tarih olduğunu belirterek; “ 15 Temmuz’da çok uzun bir gece yaşadık. Güneşin doğuşunu hiç bu kadar hak etmemiştik. Türk’ün imanını, Türk’ün sebatını, Türk’ün gücünü bir kez daha dünyaya gösterdik. Biz zamanı geldiğine izzetin, şerefin ve namusun nasıl korunacağını gösteren bir milletiz. Sizler bizden sonraki nesillere bırakacak bir destan bıraktınız. Allah hepinizden razı olsun. Allah yar ve yardımcınız olsun” Dedi.

Ak Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırçalı ise Mehmetçiğin anlamının canını seve seve canını vatanı verecek olan asker anlamına geldiğini belirterek; “15 Temmuz akşamı Mehmetçiğin arasına sızmış Fetullah’cı terör örgütü mensupları, asker kıyafet giymiş bu satılmışlar, akılını Pelsilvanya’ya kiralamış olanlar bu ülkenin demokrasisini askıya almak istedi. Bu sizler izin vermediniz. Bu millet 1915’de Çanakkale’de destan yazan, 1921 yılında Sakaraya’da destan yazan bu millet 2016’da da bir destan yazdı. Pazar günü Muhammed Ali kardeşimizin cenazesine katıldık. Bu kardeşimiz darbe sırasında tankın üzerine çıkarak demokrasiye sahip çıkmak için şehit düştü.” Dedi.

Gençlerin Kırçalı’nın konuşması sırasında “İdam” “İdam” sloganları üzerine ; “ Her gittiğimiz yerde talepler aynı, bizler bunu meclise taşıyacağız. Biz Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan ikinci bir emir gelene kadar meydanlardayız. Şimdi uyumayacağız ki bizim çocuklarımız torunlarımız rahat uyusun. “ dedi.

Son olarak konuşan Ak Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan; “ Bu millete bu milletin verdi para ile alınan silahı yöneltemezsiniz.  Ama bunlar bu yapmışladır. Devletin gücü buna yetmediği yerde millet buna dur demiştir. Millet tün Türkiye’de ayağa kalkılmıştır “Ben bu üleknin sahibiyim” demiştir. Tuttuğunuz nöbet budur. Ülkemizi milli egemenliğimiz korumak için üzerimize düşeni yapmak için buradayız. Biz şimdi burada yarın ki nesilde hayır ile yad edeceği bir işi yapıyoruz.” Dedi.

Demokrasi ve Milli İrade nöbetine katılanlara Havza Belediyesi tarafından meyve suyu ve kek ikram edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER